Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 296)
Tym razem w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" przypominam kolejny ciekawy przebój z gwiazdorską obsadą.
Al Pacino, Keeanu Reeves, Charlize Theron w szatańskim thrillerze...

"Adwokat diabła" (The Devil's Advocate, 1997)

**Kevin Lomax (Keeanu Reeves) odnosi sukcesy zarówno na sali sądowej, jak i poza nią. Jest młodym adwokatem z Florydy, który nie przegrał jeszcze żadnej sprawy.

Wiedzie szczęśliwe życie ze swoją bardzo młodą i piękną żoną, Mary Ann (Charlize Theron).

Jego sukcesy zauważa właściciel jednej z największych nowojorskich kancelarii - John Milton (Al Pacino). Kevin dostaje od niego lukratywną propozycję pracy i wkrótce przeprowadza się z żoną do Nowego Jorku. Zamieszkują w luksusowym apartamencie w samym centrum miasta. Mary Ann czuje się jednak zagubiona i popada w coraz głębszą depresję, również z powodu samotności, gdyż mąż coraz więcej czasu spędza w pracy, przez co zaniedbuje żonę. Aby być jeszcze bardziej cenionym w firmie, Kevin wolny czas spędza z Miltonem, który zaczyna mieć na niego zły wpływ...


Zwiastun PL. Strona Filmweb.

Film do obejrzenia on-line, z napisami lub lektorem, 720p.
Aktywne linki na
"Horrortube"⇦ (do Cda, vShare, Clipwatching).

Poprzedni wpis → lotniczo-wojenna przygodówka "Dynamitradzi - Gunbus"**.

A wcześniej przypomniałem dwa ciekawe filmy z Anthonym Hopkinsem...
Psychologiczny dramat/thriller "Instynkt".
Przygodowy thriller survivalowy "Lekcja przetrwania".

⇨ #zlotaeravhs - mój autorski tag do obserwowania przypominanych filmów, a zarazem do przeglądania wszystkich wcześniej prezentowanych.
W zakładce z grafiką można szybko i łatwo obejrzeć "hurtowo" komplet ich okładek...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#gruparatowaniapoziomu #thriller
#filmnawieczor #ogladajzwykopem #gimbynieznajo #film #filmy #kino #nostalgia #wykopplus30club
Montago - (Wpis nr 296)
Tym razem w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" przypominam kole...

źródło: comment_V4rNCXKRo63BQO7K6AmxQj9Dk6WFSwkj.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
Fun Fact:
W 1997 roku Al Pacino wyraził chęć zagrania w reżyserowanym przez Taylora Hackforda „Adwokacie Diabła”. Producenci jednak nie mogli dogadać się w sprawie wysokości pensji dla aktora i wstępnie nie podjęto współpracy. Keanu wielokrotnie wypowiadał się, że jego główną motywacją aktorską nie są pieniądze. Zdecydował się zrezygnować z części pensji, dzięki czemu studio miało dodatkowe kilka milionów by zatrudnić Pacino.

Sytuacja powtórzyła się w trakcie realizacji filmu „Sezon Rezerwowych”. Reeves
  • Odpowiedz
@Tommy_Wiseau:

Połączenie różnych opisów, z Fdb i Filmweb w mojej komplikacji...
Tak aby za dużo treści nie przekazywały, bo czasem są mocno spojlerowe...
Czasem tworzę swoje opisy od zera, czasem dopasowuje tłumaczenia z zagranicznych stron, a czasem są to opisy z dawnych okładek VHS...
  • Odpowiedz
@Tommy_Wiseau:

Najpierw wpisałem sam thriller, ale musiałem podkreślić że to jednak historia nadprzyrodzona, bo thriller kojarzy sie bardziej z kryminalną stroną.
Kiedyś nawet jako horror był film określany, ale chyba na wyrost.
To bardziej nadprzyrodzony dreszczowiec.

Niektóre z opisów wprost piszą o pakcie z diabłem, o straceniu duszy...
Zbyt odkrywają tajemnicę, może i niezbyt wielką, ale jednak...

Na starej okładce VHS był nawet taki slogan...
" Diabeł żyje i kocha seks
  • Odpowiedz