Wpis z mikrobloga

  • 3
@Hohlik7 Spis treści repetytorium Bęzy dobrze nakreśla minimum wiedzy z gramatyki - to jest podstawa.

Co do słownictwa to dla jednych lepsza jest apka, np. duolingo, a dla drugich czytanie opowiadań dla dzieci. ¯_(ツ)_/¯

Jeśli słabo rozumiesz ze słuchu, to polecam bajki np. Mikołajka aby się przyzwyczaić.

Możesz ewentualnie skorzystać z serwisu DW, który m.in. dodaje transkrypcje do artykułów.
https://www.dw.com/de/land-unter-in-venedig/l-51350896
  • Odpowiedz
@Volki: Siemka. Podepnę się i spytam o które repetytorium Bęzy chodzi dokładnie? Bo widzę podział na kilka poziomów plus stare/nowe. Mógłbyś podpowiedzieć?
  • Odpowiedz
  • 1
@Decondee Nie ma znaczenia, bo mi chodziło głównie o spis treści, które tworzy pewne minimalne ramy nauczania co ja uważam za podstawową wiedzę z gramatyki, zaś repetytorium to tylko podsumowanie materiału z gramatyki.

Jeśli to będziesz umiał, to będziesz rozumiał gramatyczne sformułowania w artykułach prasowych, które są kolejnym krokiem do poszerzania, ale już słownictwa.

Bęza też napisał podręcznik do samej gramatyki (nie mylić z repetytorium), ale nie miałem jej w ręku. Myślę,
  • Odpowiedz
@Volki: Dzięki bardzo. B2 już zdane, ale właśnie przez to, że skupiam się głównie na słówka i wspomnianej "nadbudowie" to chętnie bym na szybko zerknął czy nic nie zapomniałem.
  • Odpowiedz