Wpis z mikrobloga

@Canibal111: No już widzę jak ktoś się na to pisze.

"Hej mam pomysł, ty robisz robotę i spędzasz kupę czasu aby ją wykonać nie biorąc za to żadnej kasy i jak się uda to się podzielimy po połowie a jak nie to wtopiłeś, trudno XD"
  • Odpowiedz
@Khaine: a w drugą stronę jak jest? Ja ci płace za godzinę roboty jak się uda to mam zysk a jak nie to ja wtopiłem i trudno xD.
Interesuje mnie współpraca, w której pokrywam wszelkie koszty, zajmuje się zdobywaniem klientów, przygotowuje wszystko co potrzebne. Jest jeszcze trzecia osoba z konkretnie tej branży w której ma działać aplikacja, ta osoba przygotowuje wszystko merytorycznie.
Aplikacja nie jest czymś zupełnie nowym, ma bazować
  • Odpowiedz
Ja ci płace za godzinę roboty jak się uda to mam zysk a jak nie to ja wtopiłem i trudno xD.


@Canibal111: dokładnie na tym polega biznes, dlatego właściciele firm dużo ryzykują ale mogą dużo zarobić
  • Odpowiedz
a w drugą stronę jak jest? Ja ci płace za godzinę roboty jak się uda to mam zysk a jak nie to ja wtopiłem i trudno xD


@Canibal111: Pytanie kto tutaj więcej ryzykuje, bo pamiętaj że programista aby sporo zarobić nie potrzebuje podejmować właściwie to żadnego ryzyka. A skoro tak to koszt wtopionego czasu może być dla niego dotkliwy, bo mógł sobie siedzieć na jakimś ciepłym kontrakcie u kogoś w
  • Odpowiedz
@kuite22: nie jestem właścicielem dużej firmy, a jedynie jednym z jej szeregowych pracowników i dzięki pracy w niej widzę ogromna lukę, która można wypełnić aplikacja, która znacznie zmniejszy straty w tej firmie. Ta firma ma punkty w każdym mieście w Polsce i w Europie zachodniej
  • Odpowiedz
@Khaine: jak mówiłem, zyski na trzech idą bo każdy włoży w to wszystko co może. Proponuje spółkę. Nie jestem z branży IT ale wiem, ze aplikacja będzie potrzebowała później serwisu. Nie mówię tu o zyskach rzędu milionów rocznie, ale pare tyś miesięcznie dodatkowego zysku pozwala jednak na stabilizację, a to bardzo realna prognoza.
Dobrze to ująłeś, programista tu nie ma żadnego ryzyka. Dlatego nie będąc biznesmenem, nie szukam firmy która
  • Odpowiedz
dzięki pracy w niej widzę ogromna lukę, która można wypełnić aplikacja, która znacznie zmniejszy straty w tej firmie.


@Canibal111: masz taki wspaniały pomysł i chcesz się dzielić zyskami?

Zresztą na taki układ jaki proponujesz nikt przy zdrowych zmysłach nie pójdzie. Skoro nie masz problemów z zebraniem środków, wydaj to na pensje dla
  • Odpowiedz
żadne żebranie nie wchodzi w grę, musiałbym zdradzić pomysł a on jest najcenniejszy


@Canibal111: pomysly nalezy przede wszystkim zabezpieczac np. prawem autorskim. Wiekszosc "wynalazcow" odpuszcza sobie ta przygode juz po zaczerpnieciu podstawowych informacji dot. wlasnosci intelektualnych - caly process jest dlugi, skomplikowany i kosztowny takze Ci z samymi pomyslami niepodpartymi analizami i planami biznesowymi albo odpuszczaja albo wchodza na rynek tylko po to, zeby po bardzo krotkim orkesie czasu jakas
  • Odpowiedz