Wpis z mikrobloga

Za pare dni lecę po raz pierwszy do Tajlandii. Dokładnie do Krabi.
Mam pytanie czy zabierał ktoś ze sobą #epapieros #vape. Bo czytałem różne rzeczy na temat tego w Tajlandii jak i na lotniskach. Chodzi o liquidy i sam „vaporyzator”.

Gdzie najlepiej wymienić kasę? Czytałem, że najlepiej z dolarów na bathy, prawda?

Jeżeli chodzi o komary to najmocniejsza Muga sobie poradzi?

Opłaca się na miejscu kupić kartę sim z netem? Jak korzystaliscie tam z neta poza wifi?

#tajlandia #podrywajzwykopem #podroze #turystyka #lotnisko
  • 17
@tomo_git: kasę można wymienić w kantorach, które raczej bez większego problemu namierzysz, wszystkie muszą mieć jakąś państwową licencję, ale na kurs należy zwracać uwagę, z reguły różnice nie są duże.

myślę, że poradzi sobie jakikolwiek preparat. nie pamiętam czy używałem jakiegokolwiek i nie odczułem problemu z komarami.

sim droga nie jest więc się opłaca, choćby dla mapek.
@tomo_git

1) epapierosy są nielegalne w TH, więc nie polecam.

2) najlepsze kursy z kantorów ma https://www.superrichthailand.com/ i najlepiej brać z PL dolachy w (nowych) setkach

3) na komary byle co z deetem ze sklepu, bo niestety trochę gryzą, szczególnie wieczorową porą

4) opłaca się kartę sim kupić, kilkanaście/dziesiąt zł za kilka/naście GB danych, a spokój jest bo często się jednak z mapy i neta korzysta, kartę można kupić od razu na
@tomo_git
2) Z dolarów na baty, ale jeśli masz $100, a z jakiegoś powodu chcesz wymienić z tego tylko $50, to prawie każdy kantor ci odmówi i nie wyda reszty w dolarach.

Przed wylotem umyj ręce, bo od niedawna pobierają od turystów odciski wszystkich 10 palców i robią zdjęcia twarzy.
@tomo_git: Internet w całkiem przyzwoitej cenie, tak że warto. Dzisiaj na lotnisku w Bangkoku kupiliśmy kartę SIM sieci TrueMove H, 24 GB ważne 8 dni za 399 bahtów, czyli jakieś 50 zł. Podobno ta sieć ma największe pokrycie LTE w Tajlandii, teraz jesteśmy w drodze na Koh Chang i póki co działa idealnie. Były też startery z pakietami ważnymi dłużej (15 i 30 dni), ale się nie opłaca, np. na 15