Wpis z mikrobloga

@jak5z: wrzuć, mogę rzucić moim architektonicznym okiem. A jeśli coś faktycznie za pieniądze, to musiałbyś znaleźć architekta z dużym doświadczeniem, najlepiej takiego, który był/jest architektem sprawdzającym przy dużej inwestycji
@darek-jg: a jest biuro które wykonuje takie rzeczy i czy ktoś robił takie rzeczy? Trochę wygląda jak chodzenie do kogoś na skargę albo by dać się skosić na drugą umowę a tego nie chce :P
@arktosk: dzięki ale byłem już sklepach robiących kuchnie i jak pokazałem paru osobą to od razu "Panie kto Panu tak spier***, zrobimy Panu lepiej". Byłem by spytać czy są w stanie wykonać. Jestem wyczulony na wciskanie pod-produktów.
Z takich szczegółów to odradzali płytę indukcyjna na wyspie pełniącą role stołu jadalnego. I praktycznie każdy jego pomysł
@wojci3ch: Nie czuje się swojo jak dwie pary oczu na coś zobaczą, nad głupi kodem lubie jak trzy osoby posiedzą by nie męczyć potem się z błędami projektowymi a tutaj mamy mieszkanie w które podobną kasę będzie trzeba dać jak za ten soft. Dlatego chce mieć pewność
@jak5z: A mówimy o projekcie wykończenia już? Jak tak, to poszukaj takiego architekta wnętrz, co skończył na przykład budownictwo. Już tu czytałem na tagu jak jeden mirek się żalił, że po takim dekoratorze wymiary wszystkiego były skaszanione bo nie brał pod uwagę niektórych wymiarów. Za to o kolorach godzinami...
@jak5z: To chyba najlepiej wrzucić tu na forum, a komentarze i tak sobie przefiltrujesz przez swoje doświadczenia. Pamiętam że jednemu mirkowi pomagaliśmy z projektem mieszkania, bo projektantka upierała się przy rozmieszczeniu, który niekoniecznie był dla niego dobry (coś w stylu, że mała ciasna kuchnia jest spoko, a typ pisze że lubi gotować...), a po takiej dyskusji był pewniejszy żeby przepychać swoje zmiany w projekcie. A jak nie chcesz nic wrzucać publicznie,
@jak5z: a czy ty jesteś przekonany do jego pomysłów? czy tobie podoba się pomysł z płytą na wyspie? Bo rozumiem że projekt robiony pod ciebie a nie gotowiec. Jeżeli tobie coś nie gra to idź do architekta i powiedz co ci się nie podoba. A opinie panów w sklepie zlej ciepłym płynem. Mojemu bratu fachowcy z Czarny-Czerwony-Biały tak zaprojektowali kuchnię, że postawili piekarnik obok lodówki na wysokości jej drzwi. Więc całe
@nizhiel: Dzięki za info, nie jestem przekonany ale robimy dogrywkę by coś z tego zrobić. Pomysł się podoba ale nie widziałem tego w praktyce więc nie wiem jak się z tym żyje
@nizhiel woadnij na fb na grupe wykonawcow kuchni, ostatnio bylo pytanie babki czy mozna wkoncu piekarnik kolo lodówki czy nie i ja wysmiali ze przecież oczywiście ze można

@jak5z brzmi trochę jakbyś kupował custom bmw i pytal sie w dziadoserwisie fiata o opinię, jak masz architekta z nadzorem pod klucz to on pewnie ma swoje ekipy od wszystkiego, generalnie nie wiem czemu temu twojemu arch nie ufasz, tani jest? Ma jakies negatywy
@jak5z: a z ciekawości jeszcze, jaki koszt wykończenia za m2 przewiduje? Jeśli nie jesteś swojego pewny bo jest podejrzanie tani, to w moim przypadku architekt bierze ok. 150 zł/m2 za kompletny projekt razem z projektem wykonawczym dla ekipy. Nie mam w tym nadzoru autorskiego, tylko jedną wizytę na budowie.
@przemd11: oczywiście, że można. Pytanie czy to ma sens. A za grupę wykonawców podziękuje. Wystarczy mi, że czasami muszę się jeździć na budowę i tłumaczyć im, że ich pomysły nie korelują z moimi.