Wpis z mikrobloga

#medycyna #bates #wzrok #ciekawostka

Mirki, czy ktoś kiedyś przez dłuższy czas próbował ćwiczeń korekcyjnych na wzrok metoda batesa?
Zastanowiam się czy sa jakieś efekty i czy warto się w to bawić.
Znalazłem parę starych wykopów, ale Mireczki którzy pisali ze działa są zbanowani :(
  • 14
@Edd3201: metoda działa tylko ciężko o rzetelne źródła i materiały. Ja zrzuciłem około 1D przez 2 lata. Ci którzy mówią, że nie działa, nie mówią o metodzie Batesa tylko o ćwiczeniach na oczy.

Kiedyś zacząłem prowadzić tag #metodabatesa ale na razie mi się nie chce kontynuować.
@alhakeem @Edd3201: zadałem sobie trud i przeczytałem prawie caly ten artykuł. I zgadzam sie w 100%. Ćwiczenia nie poprawiają wzroku. Z tym, że metoda Batesa to nie ćwiczenia. I przypuszczam, że jest conajmniej tyle samo badań na potwierdzenie tej metody. Zależnie po której stronie jesteś, możesz wybrać coś dla siebie.
@odczepciesie wyczytalem że to wymaga mega dużo pracy, a ci myślisz aby na te ćwiczenia poświecac max pol godziny dziennie, ale celem bylaby regeneracja wzroku n.p po 2h przed kompem?
@Edd3201: To nie są ćwiczenia, Ty masz to robić 24h na dobę świadomie po to, żeby Ci to weszło w nawyk i żebyś zaczął to robić nieświadomie. Nie trzeba robić żadnych ćwiczeń. Jeśli mówisz o czytaniu tablicy, można to równie dobrze robić pracując na komputerze i będzie to relaksujące a nie męczące. Inną sprawą jest to, że najprawdopodobniej na początku będziesz robił wszystko źle ¯\_(ツ)_/¯

Niemniej przerwy i patrzenie w dal
@Edd3201: To się wgłęb ;) Masa ludzi myśli, że wystarczy pół godziny dziennie gapić się w tablicę, a później są komentarze jak wyżej, że nie działa. A całkiem nie o to chodzi. Jak tego nie zrozumiesz, to szkoda Twojego czasu :)
@Edd3201: ja miałem -4,5D. Człowiek się przyzwyczaja ;)

Z perspektywy czasu uważam, że całkowite zrezygnowanie z takich okularów to nie jest dobre działanie. Dobrym rozwiązaniem są np 2 pary. U mnie do pracy z komputerem sprawdziły się -2,5D. Do jazdy samochodem pełna korekcja. Ewentualnie jakieś 0,25/0,5 mniej. Jak wychodzisz na miasto ze znajomymi, to okulary o 1D słabsze też są ok. Albo nawet te słabsze 2D. To jest kwestia indywidualna i