Wpis z mikrobloga

Affinity, -30% na wszystko. Właśnie ruszyła kampania promocyjna z okazji Black Friday. Dla tych którzy nie kupili czy wahają się z zakupem to ciekawa propozycja. Oprogramowanie do "zastapienia" photoshopa, ilustratora, corela czy indyka - można dostać w dobrej cenie, około 164.99 PLN. NIE JEST TO NAJWIĘKSZA CEBULA JAKA SIĘ POJAWIŁA, BYWAJĄ PROMOCJE -50% TAKŻE, TEGO KTO CO WOLI

KLIK, KLIK, KLIK ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#grafika #grafikakomputerowa

Pobierz
źródło: comment_MLjEJPb71Zs6IRS84kBbO7yJ1xV6H6qF.jpg
  • 17
@Logytaze: bywa że jest -50, wtedy oprogramowanie lata +/- 130 PLN. Być może zawinie się jeszcze jakieś "popiątkoweafter" albo na xmasy - nie tak dawno wrzucałem sety z Affinity z wykopanej promocji na -50 na Photo.
@Borealny: inaczej, można w tym pracować - ale wciąż jest standard: Adobe. Nie wiem głupie importowanie EPS do Designera, może się nie udać, bo magiczne rzeczy z AI. Brak Lightrooma, pewnie miało by to sens tylko dla fotografów, ale akurat to też trochę moja działka. Photo chyba dalej nie obsługuje Smart Object. Nie mowię, że to duże rzeczy, ale takie no... życiowe ;) Polataj na trialu, sam zobaczysz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sorasill: no ja do tej pory miałem do czynienia z grafiką tylko w gimpie, ale chciałbym spróbować w końcu z czymś profesjonalnym. xD

Na razie chciałbym kupić tylko Affinity Designer. Na ten moment nie wyobrażam sobie pracy w Adobe, bo ceny mają chore. Najtaniej za program wychodziłoby 104zł na miesiąc i to przy prenumeracie rocznej, a obecnie nie mam nawet dochodu. Mam wrażenie że Adobe to taki odpowiednik iPhona wśród programów
@Borealny: subskrypcja to koszt w promo około 36,89 EUR w promo czyli +/- 160 PLN ZA CAŁY PAKIET, czyli niecałe powiedzmy +/- 2-4h pracy na czysto przy dziubanku. Pakiet AP + LR to koszt 12.29 EUR, czyli koszt projektu jednej wizytówki, jeszcze na browar zostanie i to kraftowy, nawet nie jeden.

Wciąż chore?

W Polsce nie ma czegoś takiego jak rynek usług, jak elektryk przychodzi i odpala korki na klatce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sorasill: no ty patrzysz na to z perspektywy profesjonalnego grafika, który ma już doświadczenie, portfolio i zarabia przyzwoicie. Ja startuje od zera, więc musiałbym przeznaczyć na naukę programu (przypuszczam) ze 2 miesiące, a później kolejnych kilka na znalezienie klientów i zarabianiu tyle żeby wyjść na czysto. Ja nie znam cen w tej branży, ale podejrzewam że na początku jest ciężko z zarobkami jak wszędzie, więc zanim wyszedłbym na czysto, to też
@Borealny: zapewne w tym ostatnim zdaniu masz racje, generalnie w grafice jest niski próg wejscia co sprawia dużą konkurencje, ale można zarabiać prawie instant - zależy od skilla marketingu ;)
@Borealny: różnie bywa, czasem jest sporo pojedynczych strzałów czasem jest pewne dłubanko np. za 1000 PLN dla jednej firmy przez kilkanaście miesięcy, ale wiesz ze jest co miesiąc i nie zajmuje to jakoś dużo czasu, powiedzmy tam +/- 12h, to bardzo ciężki do określenia temat. Jedne firmy też przyprowadzają inne firmy, czasem odmawiasz wprost, albo czegoś nie robisz. W każdym razie jak chcesz złapać skilla to popytaj o praktyki nawet zeby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sorasill: no ja jestem raczej kiepski w namawianiu na coś ludzi więc znalezienie klientów raczej nie będzie dla mnie łatwe. Myślałem o jakiejś dłuższej współpracy z patternbank lub inną firmą która poszukuje projektantów tkanin, a zlecenia krótkotrwałe co najwyżej z doskoku. Nie chciałbym tylko wpaść w pułapkę robienia ciągle tego samego i zaszufladkowania się, wolałbym tworzyć różne rzeczy i się ciągle uczyć czegoś nowego.
Mam wrażenie że Adobe to taki odpowiednik iPhona wśród programów graficznych i ludzie go używają żeby zaszpanować że ich stać


@Borealny: co to za farmazony XDD dosłownie standard w branży, inwestują miliardy w R&D i nikt na razie się do nich nie zbliżył na odleglosc rzutu kamieniem (Affinity nie ma co porównywać do całego creative cloud)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kocham_jeze: ja tylko piszę jak to wygląda z zewnątrz, dla osób spoza branży :p

Wiele osób się nad tym brandzluje, a wcale nie jest powiedziane że dla wszystkich jest to najlepsze, bo dla nowicjuszy którzy nie mają jeszcze potrzeby korzystać z wszystkich funkcji takie tańsze odpowiedniki pozwalają zaoszczędzić, rozwijać się i wejść do branży niższym kosztem. Dopiero potem można się przerzucić, wtedy nauka tego drugiego na pewno pójdzie o wiele szybciej.
@Borealny: sora, ajfoniarz i adobiarz here więc dostałem od ciebie odłamkowym XD nauka "gorszego" nie idzie w las nigdy, i jak najbardziej uważam że dla nowicjuszy (chociaż to słowo jest niepotrzebnie pejoratywne) jest sporo alternatyw.

sam zaczynałem od Gimpa i dłuższy czas go używałem do bardzo basic przeróbek, dopiero po jakimś czasie wszedłem w wektory i XD/Illustratora

Natomiast nie oszukjmy sie, targetem Adobe są prosi i nikt nie twierdzi że każdy