Wpis z mikrobloga

Umówiłem się ostatnio z fajną loszką na #tinder ot takie proste wyjście, kawka spacer te sprawy. Jak się okazało dziewczyna kończy studia na uczelni medycznej, na wydziale stomatologii, ale nie zostanie lekarzem tylko kimś tam do pomocy czy coś xD
Kończy pisanie dyplomowej właśnie i w jej ramach zrobiła taką prostą ankietę wśród przypadkowych ludzi.
Każdemu dawała takie małe opakowanie nici dentystycznej i chciała zobaczyć czy ludzie potrafią jej używać, oczywiście przed tym zadawała pytania czy używają, jak często, jak dbają o higienę jamy ustnej i tam jeszcze kilka.
Oczywiście w deklaracjach to każdy nitki używa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bodajże 15% powiedziało, że używa jej rzadko xD
A jak to było w rzeczywistości? Na ponad 100 osób z ankiety tylko kilka, bodajże 5 czy 6 osób wiedziało jak tego używać, cała reszta miała ogromne problemy, żeby w ogóle dostać się pomiędzy zęby z tą nicią, oczywiście loszka miała ze sobą lustro, żeby nie było komentarzy, że w domu to ma lustro i zajebiście idzie a tutaj nie może, bo nie widzi xD
A wiecie co jest najlepsze? Po analizie ankiety okazało się, że jedynie 2 osoby wiedziały i dbały o swoją higienę jamy ustnej, #!$%@? całe DWIE osoby na ponad STO, wiecie kim byli? To małżeństwo z USA, które postanowiło sobie zrobić Euro trip i akurat wpadli do #warszawa xDDDD Polacy nie myją zębów xDDDD
I zanim napiszecie wykopki z #krakow albo #poznan że hehe warszaffka to muszę was zmartwić- badania były robione pod dworcem centralnym i było pytanie skąd kto jest, wszystkim po równo się dostało xD


I oczywiście 2 typów wzięło nić za 2 złote i #!$%@?ło xD
#polska #higiena #zeby
L.....n - Umówiłem się ostatnio z fajną loszką na #tinder ot takie proste wyjście, ka...

źródło: comment_LjMaSVnu6bjGXvT4yLEXBO1O6oOQ3HU3.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: skoro nie mam dziur/ubytków, a ludzie mi mówią, że mam super białe zęby i pytają czy wybielam, a nigdy nie wybielałam, to nie widzę powodów dla używania tego wynalazku. A ty zamiast wstawiać nieodpowiednie obrazki, to wytłumacz czemu miałoby czyszczenie nitką służyć, jeśli masz zdrowe zęby, nic ci nie utyka itd.
  • Odpowiedz
mycie zębów sobie wymyślił producent pasty do zębów, ale żeby wmówić ludziom, że tego potrzebują to trochę zajęło.


@Bellie: masz rację. Szczepionki powodują autyzm a 5G ma nas ogłupić xD
  • Odpowiedz
  • 15
@Bellie zdrowe dziąsła nie krwawią przy używaniu nici. Idź do dentysty i pokaż mu jak używasz nici. O ile nie masz poważniejszych chorób dziąseł to wystarczy codziennie nitkować i przestaną krwawić, ale to usłyszysz już od niego/od niej. Chyba nawet na wykopie było kilka osób po stomie, może ktoś zawoła dla potwierdzenia?
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: używanie nici to taka podróż w jedną stronę. Jak zaczniesz, to już nie chcesz wracać do starych nawyków. Tak samo jak używanie elektrycznej szczoteczki do zębów - pierwsze umycie i "o #!$%@?" po przejechaniu zębów językiem :D
@Bellie: kup taką nawoskowaną, musi bez oporu wejść między zęby. Nie ma zbyt ciasno osadzonych zębów. Stomatolog wciśnie Ci między zęby metalową płytkę podczas zabiegu, więc nitka spokojnie też się zmieści.
I
  • Odpowiedz
@Bellie: Właśnie krwawieniem z dziąseł. Nieusunięty osad z płytki zębowej osadza się coraz głębiej pod dziąsłami, które w następstwie zaczynają się cofać, krwawić i odsłaniać szyjki zębowe. Miałam paradontozę do tego stopnia, że moje zęby zaczynały się już chwiać w szczęce. Po wyszyszczeniu osadu poddziąsłowego od lat jest już wszystko w porządku. Robię piaskowanie 2 razy do roku (bo szybko mi się osad odkłada, taka natura) i nie mam już żadnych
  • Odpowiedz
@DoIHaveTo zrobiłem kiedyś test i wybrałem się do dentystki bez wynitkowanych zębów, ale z wyczyszczonymi szczoteczką soniczną. Wzięła nitkę i zaczęła czyścić przed przeglądem :D Generalnie jej komentarz był taki, że jest znacznie lepiej niż gdybym użył tylko szczoteczki manualnej, ale jednak nitkowania to nie zastąpi, zwłaszcza jak ktoś ma jakieś kieszonki czy inne podobne problemy.
  • Odpowiedz
@apee: @Kurtoza: Jak się nitkuje. Odrywam kawałek nitki wieczorem i po prostu napinam wciskam pomiedy zeby i wyjmuje. Nie czyszcze kazdego zeba czystym kawalkiem, bo po prostu nie potrafie tak nia operowac. Przejezdzam dlonia po nitce, usuwajac resztki i dalej czyszcze kolejna szpare tylko raz.
  • Odpowiedz
@Bellie: nić jest obowiązkowa do prawidłowej higieny jamy ustnej, krwawienie oznacza duże złogi płytki między zębami i stan zapalny dziąseł nią wywołany. Musisz nitkować tak żeby krwawiło parę dni. Brak ubytków nie oznacza braku próchnicy.
@DoIHaveTo: szczoteczki soniczne nie zastępują nitki, dla mnie są słabsze niż obrotowe
@ewakuacja_z_europy: irygator nie zastępuje nitki
@Lorenzo_von_Matterhorn: pacjenci bez zapalenia przyzębia nie mają kieszonek a szczeliny dziąsłowe które oczyszczają się same

Jestem
  • Odpowiedz