Wpis z mikrobloga

Ace ventura #przygodowymuffin

Po zakończeniu udanej akcji w górach, Ace Ventura dostaje od swojego informatora Woodstocka nowe zadanie; Musi udać się na skutą lodem Alaskę, by rozwiązać zagadkę tajemniczych zaginięć psów pociągowych. Jednak nie będzie to jedyny problem, z którym przyjdzie zmierzyć się psiemu detektywowi. Na swojej drodze, napotka bowiem kolejne sprawy, wymagające sprytu i odwagi, prawdziwego miłośnika zwierząt. -- Wikipedia.

Gra oparta na kreskówce Ace Ventura: Pet Detective, którą mieliśmy okazję zobaczyć chociażby na Jetixie. Nawiązania do kreskówki miały być jednocześnie pomocą w samym marketingu. Jedna z pierwszych gier z polski dubbingiem, który nie był aż tak tragiczny, oczywiście niektóre teksty zostały przetłumaczone dosłownie przez co straciły trochę na wartości, jednak nie wpłynęło to mocno na rozrywkę. W oryginalnej wersji głos podłożony został przez Michaela Halla, który naprawdę doskonale oddał głos Jima Carry’ego. Co samo w sobie dodało dużo klimatu, no bo przecież wydaje się nam, że przeżywamy przygody z oryginalnym psim detektywem.
Bardzo przyjemna, niesamowicie barwna i zabawna przygodówka, zawierająca kilka intrygujących minigierek.

Co ją wyróżniało?

W grę grałem ładnych kilka lat temu, teraz przede wszystkim kojarzy mi się z niesamowitą paletą kolorów. Przygodówka przyciągała uwagę graczy samą grafiką, lokacje miały dużo detali (niektóre z nich bywały nawet ruchome), były barwne i bardzo dopracowane.Trzeba przyznać, że wyróżniała się ona pod tym względem z przygodówkami z epoki i na pewno (chociaż w lekkim stopniu) przyczyniła się do rozwoju gatunku pod względem graficznym. Rozgrywka w bardzo ciekawy sposób łączyła zabawne mini-gierki (takie jak dostanie się do łodzi podwodnej czy podróż na śnieżnym skuterze) z elementami point and click. Pierwszy raz trafiłem na tak ciekawe połączenie, muszę przyznać że sprawiało mi to sporo frajdy i dodatkowo było ciekawym dodatkiem do całej rozgrywki.

A teraz delikatna reklamka
zapraszam na → (link ), gdzie napisałem znacznie więcej.

#gry #staregry #przygodowki #pointandclick #grykomputerowe
Pobierz
źródło: comment_Iacj5jdataUppw1eygV64UrWFGwvqHxX.jpg
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pogostemon: o hokus też będzie ()
No i jeszcze kilka innych. No i oczywiście nowości, więc zapraszam do obserwowania tagu ( ͡º ͜ʖ͡º)