Wpis z mikrobloga

Ace ventura #przygodowymuffin

Po zakończeniu udanej akcji w górach, Ace Ventura dostaje od swojego informatora Woodstocka nowe zadanie; Musi udać się na skutą lodem Alaskę, by rozwiązać zagadkę tajemniczych zaginięć psów pociągowych. Jednak nie będzie to jedyny problem, z którym przyjdzie zmierzyć się psiemu detektywowi. Na swojej drodze, napotka bowiem kolejne sprawy, wymagające sprytu i odwagi, prawdziwego miłośnika zwierząt. -- Wikipedia.

Gra oparta na kreskówce Ace Ventura: Pet Detective, którą mieliśmy okazję zobaczyć chociażby na Jetixie. Nawiązania do kreskówki miały być jednocześnie pomocą w samym marketingu. Jedna z pierwszych gier z polski dubbingiem, który nie był aż tak tragiczny, oczywiście niektóre teksty zostały przetłumaczone dosłownie przez co straciły trochę na wartości, jednak nie wpłynęło to mocno na rozrywkę. W oryginalnej wersji głos podłożony został przez Michaela Halla, który naprawdę doskonale oddał głos Jima Carry’ego. Co samo w sobie dodało dużo klimatu, no bo przecież wydaje się nam, że przeżywamy przygody z oryginalnym psim detektywem.
Bardzo przyjemna, niesamowicie barwna i zabawna przygodówka, zawierająca kilka intrygujących minigierek.

Co ją wyróżniało?

W grę grałem ładnych kilka lat temu, teraz przede wszystkim kojarzy mi się z niesamowitą paletą kolorów. Przygodówka przyciągała uwagę graczy samą grafiką, lokacje miały dużo detali (niektóre z nich bywały nawet ruchome), były barwne i bardzo dopracowane.Trzeba przyznać, że wyróżniała się ona pod tym względem z przygodówkami z epoki i na pewno (chociaż w lekkim stopniu) przyczyniła się do rozwoju gatunku pod względem graficznym. Rozgrywka w bardzo ciekawy sposób łączyła zabawne mini-gierki (takie jak dostanie się do łodzi podwodnej czy podróż na śnieżnym skuterze) z elementami point and click. Pierwszy raz trafiłem na tak ciekawe połączenie, muszę przyznać że sprawiało mi to sporo frajdy i dodatkowo było ciekawym dodatkiem do całej rozgrywki.

A teraz delikatna reklamka
zapraszam na → (link ), gdzie napisałem znacznie więcej.

#gry #staregry #przygodowki #pointandclick #grykomputerowe
Ketra - Ace ventura #przygodowymuffin

Po zakończeniu udanej akcji w górach, Ace Ve...

źródło: comment_Iacj5jdataUppw1eygV64UrWFGwvqHxX.jpg

Pobierz
  • 22
@Storkeus: Z tego co kiedyś czytałem, to ten totem "miał" przypominać kobietę. Ja sam zawsze miałem gdzieś zapisany obrazek jak to układać bo sam bym na to nie wpadł
@Ketra: Jedna z moich pierwszych gier, jeśli nie pierwsza. Za #!$%@? nie rozumiałem wtedy, jak się gra w takie gry, więc moje przechodzenie jej polegało na klikaniu po całym ekranie, aż się udało xD
Nigdy jej nie ukończyłem, bo utknąłem na jakimś lodowym etapie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kliko: No to już dość blisko końca, szkoda bo ominęło cię kilka fajnych elementów, ale zawsze możesz spróbować teraz ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Ketra: z tego co pamiętam to malpka pokazywala ogonem wlasciwa kolejnosc totemow. Ale tak nie do konca, bo trzeba było się domyślać, ale pare mozliwosci bylo... tyle razy człowiek do tego podchodzil jak nie bylo internetow xD małe oświecenie ! :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@koniarz: o kurcze o tym nigdy nie słyszałem! Jedynie to, że ten totem miał przypominać kobietę ( ͡ ͜ʖ ͡)