Wpis z mikrobloga

Pozdrawiam mieszkańca #goldap


@Doment:

a co on winny?

cieszę się bardzo że wraz z owym sprzedawcą mogłem sprezentować komuś pojazd zdalnie sterowany


@Doment:

a skad w ogole zalozenie, ze:
a) to jest przesylka od tego sprzedawcy
b) w tej przesylce bylo cokolwiek do ciebie
c) w tej przesylce byl pojazd zdalnie sterowany?

Dostales jakis nr trackingowy (byc moze kompletnie z dupy), bo sprzedawca nie mial zamiaru wyslac ci przesylki. I
@sylwek2k:
nigdzie nie napisałem że mieszkaniec winny :) , nawet mi się przyjemnie zrobiło, bo może trafi na kogoś kto naprawdę potrzebuje, rożnie bywa :)

Już kiedyś miałem taki przypadek i sprzedający wysłał przedmiot drugi raz,, nikogo nie oskarżam.
Mylić się jest rzeczą ludzką.

a) bo taki podał tracking number
b) bo taki podał tracking number
c) bo taki podał tracking number

Tak też może być, ale ja się nie martwię,
Tak też może być, ale ja się nie martwię, gdyż to jest aliexpress i jednym kliknięciem mogę dostać kasę na konto,


@Doment:

spokojnie, coraz trudniej jest z odzyskaniem kasy od aliexpress ;P
@tata_wariata:
nic panie, czekamy :D,
jeszcze 2 dni i otwieram spór, proste

You can "Open Dispute" 10 days after the seller ships your item(s). If you have any questions about the order, please contact the seller.
@Doment: Dzięki za informację. Czieszę się, że się udało. Miałem podobną sytuację i Aliexpress zasądziło, że nic mi się nie należy, bo widzą status "doręczono" i mam sobie szukać przesprzesyłki u sąsiada lub na poczcie. Sęk w tym, że zignorowali fakt, że przesyłka została nadana przed moim zamówieniem na Aliexpress i to, że została doręczona w innym urzędzie pocztowym, choć w tym samym mieście. Skoro Aliexpress zagrało ze mną nieczysto w
@Setral:
Ja wpierw napisałem info do sprzedawcy poprzez contact seller, koleś przez 3 dni nie odpowiedział i nie przeczytał wiadomości, więc otworzyłem spór o zwrot kasy i załączyłem tego print screena co tutaj, napisałem(po ang) że sprzedający podał zły tracking number lub wysłał na zły adres, tamten wkleił jeszcze raz ten sam tracking number, więc ali zaakceptowało moja propozycję, i kasa z powrotem.

Drugi raz miałem taką sytuację i drugi raz
@Doment: Miałem niemalże identycznie. Załączyłem zdjęcie ze śledzenia z adnotacjami, że status "utworzenie etykiety" był zanim ja złożyłem zamówienie. Jaka zagrywka? Cóż, w swojej sytuacji zostałem zmuszony do napisania pisma od poczty - oświadczenia, że przesyłka o podanym numerze nie jest adresowana do mnie oraz wersja przetłumaczona. Jak autentyk. Niestety, zrobiłem to zapewne wbrew prawu, ale nie miałem wyboru. Oczywiście naczelnik urzędu pocztowego, gdzie trafiła przesyłka odmówił mi wystawienia takiego oświadczenia.
Pobierz
źródło: comment_5Zo4RlSyrPy1tTdH5njklFV6HZqQxAOA.jpg