Wpis z mikrobloga

Mircy, miałem wypadek samochodowy, którego skutkiem było skręcenie i naderwanie odcinka szyjnego kręgosłupa i chcę napisać do ubezpieczyciela sprawcy wniosek o wypłatę z OC odszkodowania za koszty leczenia i zadośćuczynienie za doznany ból. Zwrot kosztów to rzecz prosta, ale ile mniej więcej mogę sobie zaśpiewać tego zadośćuczynienia? Może ktoś z tagu #prawo miał odczynienia z podobną sytuacją?

Warto w takich sprawach korzystać z pomocy jakichś kancelarii prawnych lub innych pośredników? Jakie są koszty takiej usługi?

#prawo #samochody #odszkodowania #odszkodowanie #ubezpieczenieoc
  • 6
@kaifasz Ile wyrwiesz, to ciężko powiedzieć, ale warto skorzystać z firm zajmujących się odszkodowaniami z OC. Często biorą % od ugranej kwoty, co jest dodatkowym gwarantem, że będą chcieli ugrać jak najwięcej.
@kaifasz niestety często jest tak, że firmy ubezpieczeniowe odmawiają przyznania jakiejkolwiek kwoty i trzeba próbować u rzecznika albo przed sądem. Wiadomo, czym większa wartość zadoścuczynienia, tym bardziej ubezpieczalnie będą się stawiały. Zastanów się, czy to skręcenie i naderwanie nie będzie w przyszłości ci doskwierało - to też ma znaczenie pod kątem zadośćuczynienia.
@kaifasz: sprawa jest bardzo prosta. Ubezpieczyciel nie odpowiada za straty niematerialne. Tak wiec zadnego zadoscuczynienia od niego nie dostaniesz. Jedynie odszkodowanie. O zadoscuczynienie musisz pozwac sprawce.