Wpis z mikrobloga

@franaa: Zawsze mnie zastanawiało jak można być tak głupim aby oddawać do lombardu pod zastaw rzeczy,za które trzeba później więcej zapłacić tylko po to aby na JUŻ mieć jakąś gówno-zachciankę.Próba srania z wyższa niż ma się dupę.Jedyne słuszne zadłużenie się zrozumiem,gdy osoba ma szansę dorobić się aż nadto i opłaci się jej to finalnie czyli kredyt na otworzenie swojej firmy,oprócz tego dom/mieszkanie ale z glową kur%&...
@Mr-Right: Brak edukacji finansowej. Kredyty konsumpcyjne to najgorszy rodzaj długów, żadnej wartości dodanej, tylko generują koszty. Mogę jedynie zrozumieć kredyt hipoteczny. Reszta kredytów powinna służyć do zwiększania dochodów, inwestowania w swoje umiejętności, lewarowania.
@KrakenPolski: Pisząc o lombardzie w głowie miałem kolegów,którzy zastawiali różne rzeczy by mieć za co kupić grę lub używki.Tu nie potrzeba edukacji finansowej,a wystarczyłoby logiczne myślenie by stwierdzić że nie warto i trzeba będzie oddać znacznie więcej,co gorsze skoro nie miało się na daną chwilę może oznaczać,że nie będzie się miało za co odkupić zastawionego przedmiotu.W tej sytuacji zdziwienie przedstawionej osoby jest tylko podkreśleniem jego głupoty.
@KrakenPolski teraz spora część kredytów konsumpcyjnych jest na 0% ja nie widzę sensu płacenia za coś od razu jak możesz płacić śmieszne raty dodatkowo budując historię kredytową. Druga sprawa, że ludzie to debile i jak zliczą wszystkie raty to cała wypłata im wychodzi