Wpis z mikrobloga

@KrS1: Pracownicy zewnętrznej firmy mogą stracić pracę za 3 miesiące. Nie mają też żadnych dodatków. Przynajmniej firmy, które są na mojej kopalni.
  • Odpowiedz
przydałaby się do tego informacja ile lat żyją potem po min.15 na dołku


@stan-tookie-1: Górnik statystycznie żyje o ponad rok dłużej niż Ślązacy wykonujący inne zawody.
A z innego źródła:

Jeśli średnia życia mieszkańca Śląska kształtuje się na poziomie 73,1 lat, to górnicy żyją statystycznie dłużej, bo 73,4 lata.

http://nettg.pl/news/157030/wysilek-fizyczny-ma-decydujacy-wplyw-na-dlugosc-zycia-i-to-wiekszy-niz-sadzimy
  • Odpowiedz
Nie wiem jak wam, ale mi nikt nie bronił iść na górnika.


@Marek1991: Nie jest łatwo się dostać. Na przykład mając rodzinę górników masz łatwiej. Dodatkowo lokalizacja 300km od kopalni trochę mi utrudniła.
No a ja się nie czepiam zarobków - czepiam się ich subsydiowanie. Kopalnie sprywatyzować - górnicy by pracowali za stawki rynkowe. Coś w tym złego? W końcu to już nie jest strategiczna dziedzina od kiedy węgiel taniej kupić
  • Odpowiedz
pracuj bo sterroryzowała rząd

twoja branża jest nieetyczna, zatruwa środowisko i ludzi

nie miej pomysłu jak zarobić gdzieś więcej lub w bezpieczniejszym miejscu


Uuuu gurwa dajcie mi wincyj!!!

Ha tfu na Śląsk
  • Odpowiedz
górnik niewykwalifikowany na początek nieco ponad 2000zł + Barbórka + 14-stka + bony na posiłek


@swyrwal: konstruktor w branży budowlanej w Poznaniu (wykwalifikowany, po 5-letnich całkiem ciężkich studiach) na start 2-2,5 tys. Bez żadnych dodatków.
Nie chciałbym pracować w kopalni, ale niejedyni macie ciężko w tym kraju.
  • Odpowiedz
Pracuje jako górnik w JSW, mam 22 lata. Bez weekendów zarabiam 4/5 k miesięcznie netto w zależności od długości miesiąca na oddziale GRP czyli tzw „pezygotówki” gdzie drąży się chodniki pod „ścianę”(czyli główny cel kopalni-wydobycie). Podane zarobki to mieszanka razem z prezesami, zarządem i cała masa pracowników nie mających nic wspólnego z praca na dole. Nikt nie bronił wam iść na kopalnie. Wcześniej pracowałem jako handlowiec i przedstawiciel handlowy oraz magazynier. Zarabiałem
  • Odpowiedz
To #!$%@? na górnictwo i zobaczymy wyedy, czy będziesz tak #!$%@?ć - bo w porównaniu z górnictwem każda inna praca to przyjemność, ale co może na ten temat wiedzieć jakiś wykopas.


@bedist: Robiłeś w każdej innej pracy?
Skoro to taka przyjemność to dlaczego taka kolejka się do tej pracy przez ostatnich 30 lat ustawia? Po 5-8 osób na miejsce.
  • Odpowiedz
@Opiat: @NewEpisode: pensję pracę każdego człowieka zatrudnionego w sektorze prywatnym określa rynek, w panstwowym natomiast zwiazki zawodowe i sami pracownicy organizując strajki i protesty.I to jest problem gdyż akurat gornicy zarabiaja całkiem dużo. Nie mówię że za dużo, po prostu jest to zawsze subiektywna opinia. Ty bedziesz uważał ze taka kwota jest dla nich w sam raz, a ktos inny powie ze 20 000 pln to malo bo sie chlopaki
  • Odpowiedz
@Marek1991: A ty byłeś lekarzem/piekarzem/hutnikiem/elektrykiem/policjantem/nauczycielem?

Skoro każdy może sobie ustalać pensję na podstawie tylko opinii ludzi ze swojego zawodu to inne zawody też by chciały 13k. Co się nie zgadza?
Skoro taka ciężka praca dlaczego nie zmieniliście a wychodziliście na ulicę palić opony? Oferowali roczne pensje a chętnych odejścia nie było.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: Nie rozumiem pytani. Ja sobie wybrałem taki zawód jaki chciałem i nie narzekam. Jeżeli chciałbym pracować w kopalni to prawdopodobnie podjąłbym kroki żeby się tam zatrudnić, ale nie podoba mi się praca w syfie, nawet za tak wysoką pensję.
  • Odpowiedz