Wpis z mikrobloga

zastanawiam się by zacząć bawić się w strzelectwo. wcześniej bawiłem się parę lat w ASG ale po jakimś czasie mi to tak wiało rakiem i bawieniem się w harcerzy że mi się odechciało. jak działa #strzelectwo w #szczecin ? są jakieś normalne grupy? strzelnice gdzie można sam tor wynająć?

#bron #braterstwo
  • 18
@mapache: Tylko ASG i strzelectwo, to zupełnie dwie różne rzeczy. W strzelectwie raczej nie strzelasz do siebie i kolegów( ͡º ͜ʖ͡º)
Co to znaczy wynająć sam tor? Masz własną broń? Prowadzącego? Ze Szczecina nie jestem, ale troszkę wyjaśnij czego dokładnie oczekujesz.
@mapache: No to wszystko wyjaśniłeś (°°
Strzelnicę znajdują się w wielu miejscach.
Ty musisz się zastanowić czego oczekujesz od strzelectwa. Samo posiadanie broni i raz na miesiąc pojechać strzelić 2 naboje do tarczy, czy może bawić się w ultra tactical comando, czy może w dynamikę (IPSC, 3gun, IDPA). To jest podstawowe pytanie.
Najłatwiej zacząć od klubu sportowego - i tak też
@mapache: W samym Szczecinie z tego co mi wiadomo sa tylko 2 strzelnice. Pucice oraz Delve. Najwiekszy klub w okolicy to Szczecinskie Towarzystwo Strzeleckie. Myslalem zeby tam przepisac sie z Braterstwa ale chyba trzeba byc poleconym przez czlonka. A juz jako taki, w regulaminie widzialem, masz obowiazek pracy na rzecz klubu, co mnie ostatecznie zniechęciło. Spoko wydaje sie klub Regalica Gryfino. W okolicy Szczecina jest kilka malo komercyjnych strzelnic, ale to
@mapache: Ogólnie rzecz biorąc to jest STS do którego żeby się dostać to trzeba mieć kontakty, KS Strzelec jeszcze jest i tam można dostać się bez problemu. W Gryfinie kilka lat temu uczestniczyłem, nawet zdarzyło się pojechać do Ustki na zwody, było okej. Instruktorzy byli spoko. Jak coś to pw, mogę podpytać znajomego.
@mapache:
Może wyjaśnię po kolei wątpliwości, które się tu pojawiły.
Pytasz o możliwość wynajęcia toru. Do tego trzeba mieć własną broń. Żeby mieć broń to i tak musisz należeć do jakiegoś klubu albo być myśliwym. Jeśli już należysz do klubu, to najpewniej strzelnicę klubową będziesz miał za darmo o każdej porze dnia, przez cały rok, więc po co wynajmować?

Dodam jeszcze, że strzelnice generalnie dzielimy na komercyjne, gdzie płacisz za instruktora