Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 280)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" kolejny film sensacyjny ze znaną obsadą - Robert de Niro, Jean Reno, Sean Bean.

" Ronin " (1998)

W feudalnej Japonii samurajowie przysięgali aż do utraty życia bronić swoich panów. Na tych z nich, których władcy polegli, spadała wielka hańba. Byli zmuszeni wędrować przez kraj i szukać pracy jako najemnicy, ochroniarze, czasem zostawali nawet bandytami. Nie byli już jednak samurajami, zwano ich Roninami.

Zimna wojna się skończyła, agenci, szpiedzy, zabójcy stracili pracę...

Jednak nowy porządek świata sprzyja działalności tajnych grup najemników-ich zdolności przetrwania, rozpoznania w terenie i ataku są legendą, a wynająć ich może każdy, kogo na to stać. Tajemniczy klient zleca grupie takich najemników, określających się jako "Roninowie" z pozoru błahe zadanie - kradzież przewożonej w Paryżu walizki, z nieznaną zawartością.

Zlecenie okazuje się jednak śmiertelnie niebezpieczną misją.

Niespodziewanie okazuje się, że walizką interesują się i inne nieznane grupy (mafia,szpiedzy,agenci rządowi?).

To stanowi pretekst do pokazania różnych strzelanin i bardzo efektownych, różnorodnych pościgów po ulicach i bezdrożach Francji, włączając w to nawet małe alejki w zabytkowych miasteczkach.


Film nie jest tak wybitny jak prezentowana we wczorajszym wpisie znakomita "Gorączka", niemniej to kawał porządnego kina akcji, a gwiazdorska obsada swoją drogą podwyższa jakość produkcji...

Dla przypomnienia - scena pościgu ulicami Paryża... YouTube.

Zwiastun. Strona Filmweb.

Film do obejrzenia on-line, z lektorem, na Zaq2 w 816p lub na CDA (rozdzielczość nie podana).

⇨ #zlotaeravhs - mój autorski tag do obserwowania przypominanych filmów, a zarazem do przeglądania wszystkich wcześniej prezentowanych.
W zakładce z grafiką można szybko i łatwo obejrzeć "hurtowo" komplet ich okładek...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#gruparatowaniapoziomu #deniro #jeanreno #seanbean #filmnawieczor

Montago - (Wpis nr 280)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" kolejny film sensacyj...

źródło: comment_R0ErvK2oHhcmXCNULdFGgZQEoBMuSron.jpg

Pobierz
  • 13
@Montago: Matko, jak źle mi się oglądało tę scenę pościgu. Byłaby świetna, gdyby nie De Niro, który w każdym #!$%@? ujęciu trzyma tę kierownicę i ma minę emeryta próbującego zaparkować swoim Tico pod Biedronką. Popatrzcie sobie na chociażby scenę otwierającą pierwszego Transportera i porównajcie z mimiką Stathama. Albo wystarczy nawet na tę laskę spojrzeć, nie pamiętam, jak ona się nazywa, wiem jedynie, że grała żonę Hanka Moody'ego w Californication. ( ͡
Pangia - @Montago: Matko, jak źle mi się oglądało tę scenę pościgu. Byłaby świetna, g...
@Montago: Wczoraj oglądałem jakiś film o Sheeetaa, kanibale robili jedzenie z ludzi dla wegetarian, zajebiście #!$%@? i rewelacyjnie zrobiony film, ale nie pamiętam tytułu
@kindofnobody:

Pod koniec lat 90. nieśmiało wkracza DVD. Z początku drogie i traktowane jako technologiczny gadżet (np. w starych "Machinach" z przełomu wieków recenzenci często nie skupiają się na samych filmach, tylko na bonusach zamieszczonych na płytach: wywiadach z twórcami, making of, trailerach i przyznają oceny za możliwości menu) w pierwszych latach XXI wieku ostatecznie pogrzebie czasy VHS-ów.

https://culture.pl/pl/artykul/seks-karate-i-kasety-wideo