Wpis z mikrobloga

  • 2
Czy długie światła oślepiają na drodze typu autostrada/ekspresówka tych na przeciwnym kierunku ruchu? Pytam bo często widzę migające tiry, czy to na mnie (zdarza mi się jechać na długich w miejscach gdzie są ostrzeżenia o zwierzynie) czy na kogoś innego. Ale nawet jak błyskają czy jada na długich mi to wcale nie przeszkadza. A przecież taka ciężarówka z przodu to ma mnóstwo swiatel.

#polskiedrogi #zycietruckera #ciezarowki #swiatla #autostrady
  • 19
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cecyl między nami jest z 20metrow. Światła LED są ustawione by bardziej patrzyć na prawo. Więc jak? Aż poszukam kogoś by się że mną przejechał krótka trasę by sprawdzić.
@cecyl

Druga kwestia zastanawiam się w takim razie jak jeżdżą w Austrii gdzie każdy jedzie na długo cały czas?

@ArchDelux to nie bait ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PanKracy582 no chyba nie;) pob Austrii b jeżdżę często i nawet na tych ich śnieżnych ekspresowkach nie zmieniają. A mi samochód sam zmienia więc nie oślepiał nikogo ;)

Ale nie rozumiem jak podkreśla przecież nawet lat podania jest z dupy, a mnie jakoś nie oślepiają?
  • Odpowiedz
@MrMate: nie zauważyłem problemu oślepiania i jazdy na długich w Austrii, wszyscy ładnie zmieniają na światła mijania. Co do automatycznych świateł to one oślepiają najbardziej i to w ledach bo zauważyłem że jak na środku są pełne betonowe bariery to samochody z przeciwka nie zmieniają świateł i mocno oślepiają.
  • Odpowiedz
@PanKracy582: sorry telefon odwala dziwne rzeczy, a spieszyłem się do roboty. Było tak:

no chyba nie;) po Austrii jeżdżę często i nawet na tych ich śmiesznych ekspresowkach nie zmieniają na mijania. Choć mój samochód sam zmienia jak nawet zobaczy daleko mały punkcik, więc nie oślepia nikogo ;)

Ale nie rozumiem jak ich oślepia przecież jadą po drugiej stronie ekspresówki, dzieli mnie ponad 30-50m, no i mnie jakoś nie oślepiają?

@i-kamieni-kupa:
  • Odpowiedz
@MrMate: jak chcesz się przekonać zatrzymaj się na drodzę, stań na dachu twojej osobówki i obserwuj czy cię oślepiają z naprzeciwka. Pamietaj żeby zrobić to w bezpiecznym miejscu i żebyś się nie #!$%@?ł z dachu. Ubierz kamizelkę
  • Odpowiedz