Wpis z mikrobloga

Poziom oszustwa wszedł już chyba wyższy level. Cygan który sprzedaje złoto w atrakcyjnej cenie to już przeszłość.

Sytuacja z dzisiaj:
Wyjeżdżam z bramy, zatrzymuje się gość w jakiejś nowszej #bmw i zaczął po angielsku mówić że był na targach #warsawindustryweek jest z Włoch i jedzie na lotnisko i chce oddać jakiejś firmie sprzęt który ma ze sobą bo jemu nie opłaca się brać go do samolotu bo będzie musiał dużo zapłacić za bagaż. Miał jakiś duży generator prądu i walizkę z kluczami. Chciał to oddać i mieć problem z głowy, później pokazał jakąś "fakturę" na której generator to koszt ponad 10k i klucze też kilka tysięcy. Zaczął kierować rozmowę tak abym ja to do niego wziął- chyba trochę się zmieszał, że nie zaproponowałem pierwszy że jak ma oddać za free jakiejś firmie to ja chcę to wziąć.

Jak się później okazało to jedyne co chce to zwrot 23% podatku VAT czyli jakieś 3.5k- podziękowałem i pojechał dalej szukać kogoś innego. Coś czuję, że nieźle na tym trzepią ludzi.

#warszawa #legionowo #mazowieckie #oszukujo #oszust
  • 6
@fulso: Kumpel tez jakis czas temu mial taka akcje, dał sie wkrecic w to ale uratowal go sąsiad, kolega nie mial akurat gotowki w domu no i poszedl pozyczyc od sasiada a ten zadal mu tylko jedno pytanie: czy kiedykolwiek potrzebowales albo bedziesz pptrzebowal takiego agregatu.
To go postawilo do pionu.
@fulso z 10lat temu brałem udział w takiej akcji xD miał być do sprzedaży agregat Hondy warty 4k do oddania za jakieś 1500zł, po obejrzeniu daliśmy gościom 900zl i mieliśmy jechać sprawdzić czy działa i dopłacić resztę, na szczęście wlozylismy agregat do naszego auta, goście nie pojechali za nami ¯_(ツ)_/¯, agregat był podróbką, ale działał 2lata i postawił właściwie dom xD