Wpis z mikrobloga

@Shyvana nie wiem jaki to rozmiar, ale ma średnicę 4 cm i długość 4,5 bez tego chwytaka do wyciągania. (Nie rodziłam.) Wypaść to raczej nie wypadnie, jeść chyba bierz S.
@HrabiaVonGogo otworem do góry. Ten mały dzyndzelek jest z dołu. Ogólnie popieram przedmówczynie: nie dość że ekologiczne, to praktyczne i bardziej higieniczne niż tampony czy podpaski. Ja swój kupiłam w Rossmanie na promocji za 30zl.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pan_Kot: Cholera, ja właśnie zamówiłam na allegro, wychodzi nawet mniej niż 30zł z dostawą. A pamiętam jak się pojawiły na rynku, to cena 100zł+ mnie odstraszała. Teraz można nawet nie trafić z rozmiarem i dużej straty nie będzie, zamówi się drugi ¯\_(ツ)_/¯
@Shyvana ja mam z facelle z rosmanna i l na pewno nie bierz, to dla rodzących rozklapioch hehe. Ja mam m bo mam 174cm wzrostu i obfite krwawienia. Jak jesteś dużo niższa to zdecydowanie s weź. Ja pierwszego dnia muszę co 4h. Ale to dlatego że się stresuje, używam od niedawna, mógłby wytrzymać mi do 6h nawet. Ale potem to zapominam nawet że go mam i przypominam sobie przy kąpieli xD
@misja_ratunkowa
@konsumatumest
Zawsze się zastanawialam jak to jest z "czystością" zmiany. Szczegolnie w momencie jak trafisz do publicznej toalety bez umywalki w kabinie. Ręce i kubeczek we krwii a przeciez nie włożysz takiego brudnego kubeczka spowrotem.. Jest na to jakis patent? :D
@Sheta: jest, ale to zależy od sprawności manualnej i ogólnie ogarnięcia tematu. możesz kubeczek wylać do kibla, przepłukać go wodą z butelki, a ręce wytrzeć chusteczkami nawilżanymi. wtedy jest ok, nic się nie powinno stać jak wypłuczesz kubeczek byle jak raz na jakiś czas. generalnie to z czystością jest różnie, ja stosuję 5 miesięcy i jestem nadal na etapie nauki. czasami uda mi się wyciągnąć go i jest idealnie czysto, a
@Sheta Nie zmieniać w publicznej toalecie. Chyba zdajesz sobie sprawę, że "dziurka do sikania" nie znajduje się w pochwie? A jeśli nie o sikanie chodzi, to przecież można poczekać tę godzinkę czy dwie i zmienić w domu. Chyba, że to jakiś nagły przypadek, superobfity okres, albo coś podobnego, to zostaje żel antybakteryjny do rąk lub nawilżane chusteczki. Większość kobiet ma takie rzeczy w torebce.
@Sheta: to zależy od obfitości. ja mam dosyć obfite miesiączki, gdzie 1 i 2 dnia te największe tampony ob wymieniam co 3h. więc jeśli masz lżej to wystarczy, że raz pójdziesz z całą kosmetyczką. 8h bez zmiany dasz radę. ja od 4 dnia do 8 mogę wymieniac kubeczek tylko rano i przed snem. chociaż wiadomo, że robię to częściej dla higieny. jeśli masz lżejsze miesiaczki to spokojnie wytrzymasz te 8h bez
@Shyvana: Mam 170 cm i na start wzielam S. Niedawno wrocilam do niego po ciazy (cc mialam) i nie wyobrazam sobie nosic wiekszego rozmiaru. Przy zle dobranym moze uciec troche krwi, ale od tego jest wkladka. Wyciaganie wywoluje u mnie duzy dyskomfort z pogranicza bolu, za duzy rozmiar moze imo szybko zniechcecic. No i jak juz ktos wyzej napisal, tak naprawde nalezaloby zmierzyc szyjke i dobrac odpowiedni ksztalt i rozmiar, osobiscie