Wpis z mikrobloga

Mircy i Mirableki, bardzo prosze o pomoc. Dziś muszę powiedzieć córce (lvl 9, że jej ukochany psiak musiał być jednak uśpiony). Czy musieliście coś takiego przekazać dziecku? Jakieś rady? A tak poza tym to można mówić, że pies zmarł czy trzeba używać "zdechł"? Dzięki za każde słowo #porady #pies #rodzicielstwo
  • 13
@windwalker03
Tak jak wyżej, bez owijania w bawełnę powiedzieć, że zmarł, bo pieski żyją krócej a z doświadczenia skoro u mnie 7latka zrozumiała to 9 latka tym bardziej

A tak na przyszłość dla innych - po to się chomika kupuje wcześniej, aby na jego przykładzie wytłumaczyć zjawisko śmierci, bo te zwierzątka tylko do tego się nadają
@Fforrespectmidgets: to niestety wina hodowli. Wg kilku weterynarzy, gdy był malutki, zachorował na nosówkę a w takim wypadku powinno się pieska uśpić. Hodowla podała mu natomiast silne leki i niby wydobrzał. Ale od pół roku miał wielkie problemy z zębami i generalnie ze szczęką. Ogromnie cierpiał. My też staraliśmy się mu ulżyć i robiliśmy po 200 km tygodniowo do weterynarza i zostawialiśmy kupe kasy w nadziei, że to coś da. Niestety
@windwalker03
Jak macie dokumentację medyczną i opinie paru weterynarzy dlaczego tak miał, to może uda się coś ugrać z hodowlą, chociaż po trzech latach...

Wielka szkoda, pies w tym przypadku jest traktowany przez prawo jako przedmiot transakcji i był wadliwy z winy hodowli
Napisz na jakiejś grupie kynologiczna czy hodowców zkwp jaka hodowle omijać łukiem
@windwalker03: Nigdy nie musiałem i nie będę musiał przekazywać takich, ani jakichkolwiek informacji swojemu dziecku. Nie jestem potworem, by zmuszać je do mierzenia się z okropieństwami, jakie "oferuje" ten świat.