Wpis z mikrobloga

Zakladam, ze 90% uzytkownikow tagu #wroclaw to przyjezdni do tego miasta, ktorzy niekoniecznie musza sie tutaj czuc komfortowo.

To musi byc nowe doswiadczenie, gdy pochodzisz ze wsi lub malego miasteczka i nagle zauwazasz, ze miasto ma bardzo inny charakter, niz miejsce w ktorym sie urodziles.

Wroclaw jest miastem liberalnym, z wiekszoscia mieszkancow usposobiona centro-lewicowo. Od 1989 roku nie wygraly tu sily prawicowe, co w ostatnich wyborach przypieczetowal prezydent Sutryk, zdobywajac 50% glosow, przy 27% kontrkandydatki z PiS.

Jestesmy miastem otwartym, usmiechnietym i nowoczesnym. Ze swoimi 1,1mln m2 powierzchni biurowej w Polsce, mozemy jawnie konkurowac z Warszawa czy Krakowem. Praktyczny brak bezrobocia, wysokie pensje i wielka uroda miasta powoduje, ze wielu sie we Wroclawiu #!$%@?!

Jest jedna sprawa: Jezeli jako konserwatysci ze swoimi sklonnosciami do mizoginii, ksenofobii lub wrecz rasizmu przyjezdzacie do tego miasta, prosze, abyscie dostosowali sie do naszych zwyczajow. To kwestia kultury osobistej. Zreszta sami powtarzacie, ze jak obcokrajowiec przyjezdza do innego panstwa, musi sie dostosowac do tamtejszych norm.

Pamietajcie! To nie my, wroclawianie, wyjezdzamy do was na wies, czy do rejonow wschodniej Polski. Nie my zadamyl zeby Rzeszow stal sie liberalny i tolerancyjny. To wy jestescie tutaj goscmi i wypada, zebyscie przestrzegali naszych regul.

Dobrze sie nam tu zyje, jestesmy piekielnie dumni z Wroclawia i nie chcemy, zeby ktos nam chcial to zmienic! (stad buntujemy sie np. przed nacjonalistycznym "marszem Miedlara")

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#takaprawda #bekazprawakow #oswiadczenie
  • 111
  • Odpowiedz
To nie my, wroclawianie, wyjezdzamy do was na wies, czy do rejonow wschodniej Polski. Nie my zadamyl zeby Rzeszow stal sie liberalny i tolerancyjny. To wy jestescie tutaj goscmi i wypada, zebyscie przestrzegali naszych regul.


@Jud-Suss:
Jako Wrocławianinowi to mi wstyd teraz za Ciebie. Takiej bufonady dawno nie czytałem.
  • Odpowiedz
@satba: Szkoda, ze tak to odbierasz. Odnosze sie do przestrzegania najbardziej komplementarnych zasad przyzwoitego obycia. Jadac do innego miasta, akceptuje tamtejsze zwyczaje. Dzisiejszy obraz Wroclawia na wykopie nie odnosi sie do jego zasobow kulturowych. To przejaskrawiona kpina z miasta nieudolnego, zarzadzanego przez niewygodnych politycznie, bo liberalnych politykow.
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: akcentujesz mocno kwestię przynależności do grona osób, które się tutaj urodziły, to jest słabe. Wydaje Ci się, że każdy kto urodził się we Wrocławiu i tutaj żyje, to jest chodzący ideał?
  • Odpowiedz
@onuceSzatana:

no tłumaczyłem Ci jaka jest różnica między starówką a Starym Miastem. nie chce mi się powtarzać. uważasz że macie "Stare Miasto"? ok. weź tylko przypomnij mi skąd to cegły na odbudowę Warszawy były brane? I okna? I rzeźby...

Nikogo nie obchodzi ile maja lat cegly. Wyglada jak kazde inne Stare Miasto i tyle wystarczy. Wymarle nie jest, dzieje sie tam duzo turystycznie, a ze nie jest obszczane i zarzygane jak SM w Krakowie, czy we Wroclku, to jednak atut. Dresiarnie niech szukaja sobie miejscowek gezie indziej. Pubow tam jest pelno za to, jakbys nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@onuceSzatana:

uczepiłeś się Słodowej, a tych wysp jest wiele więcej. choćby Bielarska z placami zabaw dla dzieci. ale nie chcę mi się tłumaczyć, bo nie ma sensu... jesteś jak betonowy elektorat partii politycznej.

jeśli dla ciebie wysypy to tylko Słodowa to cóż... sam sobie wystawiasz laurkę (miłośnik bulwarów
  • Odpowiedz