Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, chciałbym się poradzić odnośnie rozkładu, mam przykładowy, ale ciągle cmokam, bo wydaje mi się, że można by było jakoś lepiej to zagospodarować, ale nie mam wizji. ¯\_(ツ)_/¯ Te pokoje, trochę długie klity, ale wg rozkładu okien chyba ciężko cokolwiek zmienić. Jak uważacie? 4 pokoje chciałbym mieć (salon z aneksem + 3 sypialnie).
#mieszkanie #architektura #architekturawnetrz
Uniczek - Cześć Mirki, chciałbym się poradzić odnośnie rozkładu, mam przykładowy, ale...

źródło: comment_HEOHXijnfG6glqKCTrcqM1ChsBW85jOH.jpg

Pobierz
  • 9
@Uniczek: Tak jak napisałeś, jak chcesz zachować trzy sypialnie to będziesz miał właśnie takie wagony kolejowe. Przy pojedynczych łóżkach jeszcze to jakoś wygląda, ale jak dostawisz mebli to będzie ciasno.
Mi się układ i orientacja podoba, ale ja spod tagu #mieszkania a nie #architektura, więc nie zauważam więcej problemów.
@Uniczek: Trochę słabo, bo w żadnej sypialni nie wstawisz dwuosobowego łóżka tak, żeby obydwie osoby miały wyjście z każdej strony. Zazwyczaj przy 3, 4 i 5-pokojowych mieszkaniach jest tak, że któraś sypialnia jest główna. Tutaj dużo nie nawywijasz.
I przy tej powierzchni salonu wstawił na połowę jego szerokości ściankę odgradzającą częściowo kuchnie, ewentualnie zrobił taką wyspę, która od strony kuchni jest na wysokość blatów, a od strony salonu jest wyższa, żeby
@Uniczek: jak dla mnie rozkład średni. Pokoje 2,3,4 bardzo podłużne prostokąty, trudno się takie urządza i w kierunku północnym co powoduje, że będzie tu najmniej światła.

Salon + aneks wygląda w metrach imponująco, ale 1/3 jest w zasazdie szerszym korytarzem od łazienki i pokojów. Spora liczba drzwi w tym miejscu odbierze możliwości aranżacji i pozostawi to miejsce jako szeroki ciąg komunikacyjny.

Opcja @wilczywilk jest lepszym wyborem. Więcej pomieszczeń przypomina planem kwadrat.