Wpis z mikrobloga

@Kzyrztow: ja to nie ogarniam tego w polskich sklepach. W Austrii kupilem buty za 50 euro. Po miesiacu zaczela sie podwszwa rozklejac na przodzie- bardziej widoczne na jednym bucie. Poszedlem z paragonem do sklepu, pani przy kasie popatrzyla, stwierdzila, ze rzeczywiscie sie rozklejaja i poprosila zebym sobie poszukal inne i moze nie ten sam model zebym nie musial znow przychodzic. Zadnych rzeczoznawcow, analiz i #!$%@? wie czego jeszcze. Tak jakby w
@mccloud

@Kzyrztow: Pisz odwołanie.


Szanowni Państwo,
reklamacja towaru nastąpiła w ciągu 2 miesięcy od daty zakupu a co za tym idzie domniemywa się, że wada fizyczne tkwiła w towarze już w chwili jego wydania, ujawniając się w postaci [tutaj twoja wada] (art. 556 ze zn. 2 Kodeksu cywilnego).
Do swojej odpowiedzi nie dołączyli także Państwo żadnej opinii producenta obówia czy też rzeczoznawcy o odpowiedniej specjalizacji. W związku z powyższym wnioskuję o
@dymek_: Właśnie dziwię się, że nikt nie napisał iż w przypadku uszkodzenia np. butów nie należy korzystać ze standardowej gwarancji, bo w 90% zostanie odrzucona. Ludzie jak widać nie znają swoich praw. Należy skorzystać z reklamacji z tytułu rękojmi, wówczas ciężar dowodowy jest po stronie sprzedawcy. Można wybrać jeden z 4 punktów, przy czym za pierwszym razem mogą spróbować zaproponować inny punkt niż wymieniliśmy. Czyli jeśli zażądaliśmy zwrotu hajsu, sprzedawca może
@Kzyrztow: polecam szewca - 2 dyszki i masz spokój na lata.
Takie czasy, że podeszwy się robi z gumki do mazania, zamiast porządnej gumy, jakoś te buty muszą postarzać ¯\_(ツ)_/¯
Taki spam a tylko poszedłem na chwilę afk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mccloud: Dzięki za tę ścianę tekstu do odwołania. Przyda się na pewno
@struga: Noszę wkładki ortopedyczne, które mi wyrównują rozłożenie ciężaru ciała na uniwersalny (jest minimalnie mniej miejsca w bucie, ale +1 rozmiar i wychodzi na jedno w moim przypadku)
@PolishDoomer: W tych konkretnych butach, przez te 2 miesiące użytkowania to chyba truchtałem
Vistula poważna firma


@Kzyrztow: Mam porządne buty Lasockiego i też po pół roku musiałem oddać do szewca na wymianę zelówek - pogodziłem się z tym, że to teraz norma, nie ma firm, które robią porządne podeszwy
@Kzyrztow: ja ostatnio napisałem reklamacje do butów i z góry zaznaczyłem że usterka nie może wynikać ze złego użytkowania bądź niezgodnego z przeznaczeniem. W tłumaczeniu napisałem że usterka wykryta do 2 tyg! Nie dłużej a butów używałem tylko do kościoła XD