Wpis z mikrobloga

  • 198
@przemek112 Przypomniała mi się pewna historia. Mój szwagier ponad 20 lat temu pojechał do Niemiec do pracy pracować jako elektryk. Kiedyś gdy firma pracowała U pewnego człowieka wyszło jakoś że inwestor po którego pracowali urodził się w Polsce ale wyjechał do Niemiec z rodzicami jako Nastoletni chłopak jakoś w czasie II wojny światowej. Od słowa do słowa okazało się że facet mieszkał w mieście gdzie mieszkają a w zasadzie mieszkali bo
  • Odpowiedz
@roszej: To ja słyszałem jeszcze inna historię z tzw. ziem odzyskanych. W sumie rzecz podobna tzn. dawni niemieccy właściciele domu odnaleźli go i zaprzyjaźnili się z rodziną, która dostała go po wojnie. Tak się ze sobą zżyli, tak się zakumulowali, że pewnego dnia kiedy Niemcy znowu ich odwiedzili po kolacji staruszek położył na stole stary, żelazny klucz klucz i powiedział: wiecie co?, ponieważ już tu ta długo mieszkacie i jesteście
  • Odpowiedz
@roszej: Ja mam podobną historię. Po wojnie na gospodarstwo dziadka przyjechali Niemcy, chcieli obejrzeć, "bo to kiedyś było ich". Dziadek walczył w partyzantce, paru Niemców odesłał do piachu, więc kazał im w---------ć i pogonił ich pałą.
  • Odpowiedz
Ja mam podobną historię. Po wojnie na gospodarstwo dziadka przyjechali Niemcy, chcieli obejrzeć, "bo to kiedyś było ich". Dziadek walczył w partyzantce, paru Niemców odesłał do piachu, więc kazał im w---------ć i pogonił ich pałą


@r3pr3z3nt: serio aż tak bezczelni byli? XD
  • Odpowiedz