Wpis z mikrobloga

Zapraszam na kolejne #pytanianaprawko! W poprzedniej ankiecie głos oddały 33 osoby, po pierwszym wpisie tag został zasubskrybowany przez 5 osób ( ͡° ͜ʖ ͡°). No po prostu nie mogę Was zawieść i w związku z tym czas na kolejne pytanie!
W poprzednim wpisie zamieściłem informację o poprawnej odpowiedzi oraz uzasadnienie. Jeśli głosowaliście w poprzedniej ankiecie, możecie się z nim teraz zapoznać - link do wpisu.

Poprawną odpowiedź, wyjaśnienie oraz kolejne pytanie zamieszczę jutro,

#prawojazdy
Pobierz
źródło: comment_9MuStpRZz99I28Z7yw4FeZcipEZn2YAq.jpg

Czy wyprzedzenie rowerzysty w tej sytuacji jest zabronione?

  • Tak 66.7% (116)
  • Nie 33.3% (58)

Oddanych głosów: 174

  • 21
@K_O_R_N_I_K: według niektórych wykopowych mistrzów kierownicy pewnie tak. Moim zdaniem po prostu czegoś się nauczyłeś i będziesz dzięki temu lepszym kierowcą ( ͡° ͜ʖ ͡°). Swoją drogą ciekawe czy w wydziale komunikacji rzeczywiście można się zrzec uprawnień do kierowania pojazdami.
Wyniki ankiety na chwilę obecną:

Tak: 84 głosy
Nie: 37 głosów

Poprawna odpowiedź: Nie

Uzasadnienie:

Na zdjęciu widoczny jest rowerzysta przejeżdżający przez klasyczne skrzyżowanie o ruchu niekierowanym (brak świateł i osoby kierującej ruchem). Na skrzyżowaniu nie ma przejść dla pieszych.
Artykuł 24 pkt 7 Prawa o Ruchu Drogowym mówi, że

Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:

1) przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;

2) na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;

3) na
@Helonzy: wydaje mi się, że ono się przewinęło na mirko, nie mogę teraz znaleźć tego wpisu. Pewnie wrzucę je prędzej czy później, ale na razie chcę takie, których tu jeszcze nie widziałem. Mam jeszcze jedną petardę w zanadrzu, ale zaczekam aż więcej osób się zainteresuje serią, jak świat ma płonąć to na całego :D