Wpis z mikrobloga

Bycie pretensjonalnym. Takie problemy. Udawanie, że nie wiesz, o co chodzi nic nie zmienia, bo jesteś mniejszością. Nie pasuje mi to, ale tak działa świat i społeczeństwo, handluj z tym, czas dorosnąć.


@NoMercyIncluded: Jesteś pretensjonalny bo uważasz, że powinno się do Ciebie mówić formą zgodną z twoją płcią?
  • Odpowiedz
@Bordomir: Akurat to żaden argument, bo niedorzecznym jest, by ustawy zajmowały się takimi pierdołami. Właściwie to niedorzecznym jest, by ktokolwiek się nimi zajmował.
Matko, jakaż bezproduktywna dyskusja, ja tu jestem tylko chwilowo, a niektórzy tym żyją ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Artykuł 96 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

1. Sejm składa się z 460 posłów.


@Bordomir: A wczoraj prezydent mówił w swoim przemówieniu w sejmie o posłankach.

I co teras?
rzep - > Artykuł 96 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej
1. Sejm składa się z 460 po...
  • Odpowiedz
RiGCz w temacie języka polskiego.


@rzep: u osoby Pytającej troszkę RiGCzu jest, ale u Odpowiadającej* niestety nie. Język powinien być używany do komunikacji, a nie służyć za narzędzie propagandy politycznej i ideologicznej.

  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded jak najbardziej język jest rzeczą, którą ustawy powinny regulować, bo same się na nim opierają. Prawo powinno być spójne, interpretacja nie powinna odbywać się na tym poziomie na którym się odbywa. Konstytucja jest po prostu źle napisana i tyle.

@rzep a co ma być? Mam najważniejszą osobę w państwie pouczać, że popełniła błąd językowy? Widać w PiSie jest wola do używania żeńskich form, ale jednocześnie jest szacunek do konstytucji,
  • Odpowiedz
@rzep: Naprawę trzeba nie mieć już do czego się przypieprzać w Polsce, aby czepiać się naszego wspaniałego kwiecistego języka. Naprawdę jakaś kobieta chce być nazywana Tokarką zamiast Tokarzem. To jaka kobieta wolałaby być kowalką zamiast kowalem?? poważnie pytam
  • Odpowiedz
serio lewica nie widzi większych tematów do naprawy w Polsce, tylko lgbt lub żeńskie formy łamiące język? Jak chcecie być traktowani poważnie?


@kocurowy: To znaczy, że można się tylko jednym problemem naraz zajmować?
  • Odpowiedz