Wpis z mikrobloga

#factorio mam taką rozkmine, rurociąg teoretycznie ma przesył 100 l/s, a np podczas produkcji paliwa stałego z mazutu idzie 20 mazutu na 2 sekundy, czyli 10 na sekundę czyli 1 rurociąg powinien zasilić 10 zakładów chemicznych. Tymczasem 1 rurociągiem podpinam 20 i dalej wszystkie są zaopatrywane. Jak to działa?

Pytam bo buduję duża fabrykę i nie wiem jak to rozplanować.
  • 12
@Stashqo: to jeszcze takie pytanie, jeśli mam połączenie zbiornik->pompa to wg tabelki z pompy wychodzi 6000l/s, a np. po 100 odcinkach rur mam 1033l/s. Jeśli tam zainstaluję pompę, to domyślam się, że nie skacze nagle przepływ do 6000l/s tylko przedłuża się przeplyw 1033l/s o kolejne 100 odcinków?
@ladzik: I tak i nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przepływ za pompą skacze do 6000 jeśli ta ma co pompować, więc jeśli rurociąg przed pompą będzie pełny to ta pompa przyspieszy przepływ do 6000, oczywiście tylko chwilowo dopóki rura (albo zbiornik) się nie opróżni. Ogólnie jednak cały rurociąg będzie tak przepustowy jak jego najsłabsze ogniwo.
@Stashqo: zaraz... to znaczy że mogę za zbiornikiem zrobić pompę, która będzie podawała 6000/s, potem 1000 odcinków rury, znów pompę i ona będzie podawała znów 6000? To szalone albo ja czegoś nie rozumiem nadal ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ladzik: Chodziło mi o to, że gdy w przypadku braku poboru surowca w rurce przed pompą uzbiera się 100 jednostek to kiedy zapotrzebowanie się pojawi to pompa będzie pompować z prędkością 6k j/s aż wszystko z rury wypompuje, potem będzie już tylko pompować tyle ile dostanie na bieżąco z tego długiego rurociągu (czyli to 1033).