Wpis z mikrobloga

Gdańsk Wrzeszcz.

Lecę kupić bilet Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM). Docieram na dworzec, kolejka do kasy jak licho. Pytam o automaty biletowe. Uprzejmi ludzie w kolejce wskazują mi takowy, ale jednocześnie uprzedzają, że nie ma sensu iść bo tam też taka kolejka.

Zostaję na miejscu i czekam. Jeszcze profilaktycznie rzucam okiem czy na szybie kasy jest naklejka mówiąca o obsłudze SKM. Jest! Wraz z PKP Intercity, Przewozami Regionalnymi i jeszcze jakimś przewoźnikiem widnieje logo SKM.

No więc czekam czekam, czekam i czekam.
Doczekałem się w samą porę, bo SKM odchodzi za 4 minuty.

- Dzień dobry, bilet SKM do Gdyni poproszę.
- Ale ja nie sprzedaję biletów SKM, zapraszam do okienka obok.
- Ale jak to!?
- Nie ma naklejki SKM widzi pan. Trzeba szukać naklejki? - Mówiąc to Pani kasjerka pokazuje przylepiony na szybie, tuż nad jej głową napis PKP InterCity.
- A ta naklejka!? - pytam wskazując palcem na kilkanaście minut temu znaleziony napis SKM, znajdujący się po prawej stronie mojej rozmówczyni.
- Ta, jest dla obu okienek. W okienku obok kupi pan bilet SKM.
- Ale jak to dla obu!? Przecież naklejka jest na szybie Pani okienka.
- Dla obu.
- yyy.... - poddałem się, a w głowie zaczęło mi dzwonić:

"Nie mamy pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobi?"

#skm #horzelaopowiada #trojmiasto #gdansk #gdynia #kolej

ps: fota z fajnej biblioteki w Gdyni, gdzie ostatnio opowiadałem o Antarktyce. Fajny klimat ; )
phontour - Gdańsk Wrzeszcz.

Lecę kupić bilet Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM). Docie...

źródło: comment_XQANdR7S7Bd5GZLLAUIhAJTeTzJOOCIk.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@ph_on_tour: a teraz sobie wyobraź jaki mindfuck muszą przeżywać ludzie z zagranicy, zwłaszcza ci przyzwyczajeni do systemu metra czy s-bahnów xD. SKM 3m to wstyd na cały kraj. Organizacyjnie, taborowo i frekwencyjnie.
  • Odpowiedz
@ph_on_tour: No tak to już wygląda we Wrzeszczu (albo jak kto woli "na Wrzeszczu"). Mojej mamie ostatnio odpowiedzieli "no już pani sprzedam, ale następnym razem proszę stanąć we właściwej kolejce".
PS. Dobrze, że nie chciałeś jechać PKM bo musiałbyś zgadywać z którego peronu odjedzie( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ph_on_tour: skycash rozwiązuje problem chyba z wszystkim wszędzie na przyszłość
W sumie to chyba jeszcze nie widziałam żeby przed automatem była większa kolejka niż do okienek :D
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Widzisz, wrzuciłem też na FB ten wpis. Ludzie zwykle wymieniają obcokrajowców, którzy nie mogą się odnaleźć. A ja sobie myślę, że dużo**większy syf przeżywają nasi seniorzy*tekst pochylony*, którzy nie są oblatani w technologii i np trafiają do miasta od wielkiego dzwonu.
  • Odpowiedz
Powtórzę bo się rozjechało:
@Iskaryota: Widzisz, wrzuciłem też na FB ten wpis. Ludzie zwykle wymieniają obcokrajowców, którzy nie mogą się odnaleźć. A ja sobie myślę, że dużo większy syf przeżywają seniorzy, którzy nie są oblatani w technologii i np trafiają do miasta od wielkiego dzwonu.
  • Odpowiedz
@poprostuzyj: Heheh no tak, choć powiem Ci, że jak wyjechałem z PL do roboty w stacji polarnej na 1,5 roku to zimą zapisałem sobie punkt "obrażona osoba w kasie biletowej" jako jeden z polskich tematów za którymi tęsknie. : ) Więc jak by się człowiek nie wkurzał jest to element, za którym można czasem zatęsknić.

Pozdrowienia : )
Piotr
  • Odpowiedz
@ph_on_tour to warszawiacy muszą być przeszczęśliwi na to wychodzi, bilet masz jeden na wszystko co jeździ po 1 strefie(oprócz intercity, ale myślę że i tak by nikt nie sprawdzał biletu na jedną stacje).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ButtHurtAlert: w kilku miastach w Polsce chyba coś takiego funkcjonuje.

A co powiesz na to, że w Holandii jest jedna karta na 90% środków transportu publicznego w całym kraju? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ph_on_tour: Te kasy we Wrzeszczu funkcjonują tylko ironicznie, żeby przypominać nam o czasach PRLu. Inną ich funkcją jest też przekonywanie do przesiadki na bilety elektroniczne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ButtHurtAlert: w Holandii też. Jest za to jedna OV chipkaart, rfid, rozliczana prepaid albo z konta. Działa na kolei, metrze tramwajach, autobusach... Po prostu odbijasz się jak wsiadasz i wysiadasz. Jak się zapomnisz to cię skasuje di ostatniej stacji/przystanku.
  • Odpowiedz