Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #krakow
Hej, 2 kroki dzielą mnie od zakupu mieszkania, blok ceglany z roku '56 (dla mirkow z krk osiedle Kolorowe - więc raczej dobra lokalizacja, szybki dojazd do centrum, chyba ma szanse się w przyszłości łatwo sprzedać). Cena ok 7500/ metr (50 metrów 2) , 2 pokoje + kuchnia. Nadal zastanawiam się czy to dobra decyzja. Piętro 3/5 bez windy, jestem sam, bez różowej i dzieci więc (lvl 30) więc piętro raczej mi nie straszne. Finalnie nie planuję spędzić tam reszty życia, a mieszkanie kupuję za gotówkę. Mieszkanie praktycznie do wejścia, odmalowane, kuchnia nowa, łazienka nowa, jedynie jeden pokój do odmalowania. Mebli na wyposażeniu.
wiem, że to tylko i wyłącznie moja decyzja, ale może jeszcze jakieś rady i opinie. Wewnętrznie czuję, że mogło by mi się tam dobrze mieszkać. Ale wiecie jak jest. Na dzień dzisiejszy to najpoważniejszy wydatek w moim dotychczasowym życiu.
  • 34
@karolhh: wady instalacji które będą wymagały dużej inwestycji, sąsiad tłukący rodzinę za ścianą, jakieś uciążliwe hałasy (JP2? ja miałem początkowo problem z zwrotnicą pod oknem, strasznie tłukło). Mogą być kwiatki ze spółdzielnią
@pilot1123: a jakie mogą być "miny"?


@karolhh: może być słaba stara instalacja elektryczna i np. okaże się, że nie możesz sobie zamontować płyty indukcyjnej bo byś popalił kable w ścianach... albo i na klatce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym raczej powinno być OK, to nie nowy blok od developera oszczędzającego na czym się da żeby były poważne wady budynku.
Generalnie os. Kolorowe to świetna opcja.
@karolhh: mieszkam na Zgody i ostatnio był remont instalacji elektrycznej, który trwał 3 miesiące. Odmalowali ściany. Ale nie zrobili od razu remontu wody, więc niedługo będzie to samo, a instalacja jest w złym stanie. No i pewnie też masz piecyk gazowy. Coś tam przebąkują na osiedlach o podłączaniu do MPEC ale cholera wie co z tym i kiedy. I jeżeli liczysz na solidne budownictwo, a nie jak to nowe z papieru,
@enron @pilot1123: instalacja wymieniona na miedzianą, sąsiedzi z zapewnień właściciela spokojni i raczej cicho. W bloku wspólnota, nie wiem czy to plus czy minus. Właściciela na 3 osoby czynsz (ze wszystkim) wychodził 450zł. Historia mieszkania, czyli co?
@metaxy: czyli, że raczej cicho czy głośno? No jest tam piecyk ale podobno za rok podłączają MPEC, a łazienka nowa więc pewnie znowu do remontu. Wiesz jak dużo się kuje przy podłączaniu MPEC?
raczej cicho czy głośno?


@karolhh: głośno. Mieszkałem w blokach nowszych i było ciszej niż w tym mitycznym starym, solidnym budownictwie. Nie ma dramatu, a ja mam sporą tolerancję. Nie jest to powód, żeby nie kupować, ale nie miałbym złudzeń.

sąsiedzi z zapewnień właściciela spokojni i raczej cicho


@karolhh: każdy sprzedający tak będzie mówił.
podobno za rok podłączają MPEC


@karolhh: z opowieści znajomych co roku podłączaja za rok. Ale w końcu pewnie podłączą. Bynajmniej nie odwodzę Cię od zakupu tutaj, bo dzielnica fajna, blisko sklepów itd.
@karolhh: podłoga pewnie legarach + płyty osb + parkiet? Jeśli tak, to zapytaj czy legary są od nowości. No i sprawdź sobie jakąś poziomicą (najlepiej z laserem) czy podłogi są w miarę proste.
@karolhh: możesz jescze ogarnąć sobie jakaś firmę, która sprawdzić Ci wszystko w mieszkaniu, teraz sprwdzają też kamerą termowizyjną gdzie widać rożne wycieki z instalacji itp itd. Sprawdzą instalację elektryczną, pomierzą, poszukają wszystkich wad mieszkania. Koszt to około 500-1000 zł.
sąsiedzi z zapewnień właściciela spokojni i raczej cicho


@karolhh: popytałbym w klatce kogoś czy są na prawdę tacy spoko, właściciel może wciskać różne kity

@metaxy ma rację, w starym bloku potrafi być głośniej niż w nowym
@karolhh: Czyli zrezygnowałeś z okolic Centralnej?
Jak wynajmowałem na Centrum A i podłączali MPEC to zrobili tylko jeden otwór z korytarza do łazienki dla rury z ciepłą wodą - 3-4h 3 mietków to robiło. Na kolorce chyba rzeczywiście wymiana tuż tuż, bo widziałem, że mocno kopią po okolicy i kładą rury pre izolowane w ziemi.
@Cymerek zrezygnowałem. Stwierdziłem że nie ma co myśleć o 65m i jak by to miało być mieszkanie do końca życia, szczególnie że jestem sam. Kolejnym aspektem było czekanie na powstanie inwestycji 2 lata a to się wiąże z kosztami wynajmu w tym okresie. Przekonały też mnie argumenty zakorkowanego dojazdu co Nowohuckiej i finalna wielkość tego osiedla, oraz konieczność dobrania kilkudziesieciu tysięcy kredytu. Mam nadzieję że instynkt i rozum dobrze mi podpowiada ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karolhh: Taki wydatek to nigdy nie będziesz się czuł w 100 procentach pewny zawsze w głowie będzie ta myśl a może źle zrobiłem może trzeba było poczekać. To minie
@karolhh: Pochwalam, wg mnie okolica Centralnej niedługo nie będzie nadawała się do życia a NH zawsze na propsie. Mi się udało wyhaczyć spoko mieszkanie też od razu do wejścia (odmalowanie ścian) razem z meblami za śmieszne pieniądze @metaxy może potwierdzić. Niestety sąsiadów ma meneli bo okazało się, że mieszkanie obok to socjlaka ale są w miarę nieszkodliwi.
@karolhh na kolorowym jest spoko, ludzie w różnym przedziale wieku. No i blisko galerii Czyżyny, m1 i biedronka niemal pod blokiem. Dużo tam czasu spędziłam mieszkałam nieco dalej na hucie ;) moim zdaniem lokalizacja jak i stan bloków spoko. Nikt ze znajomych nie narzekał