Wpis z mikrobloga

Mircy z #studia #studbaza, ale także i #edukacja

Chciałbym zapytać, może jest jakiś wykładowca na wypoku który rozjaśni mi pewną kwestię.
Jaki sens mają wykłady, na których student musi jota w jotę przepisywać wszystko z prezentacji wykładowcy, czasami nawet nie zdąży rpzepisać a wykładowca zmieni slajd. Zero czasu na jakieś pytania, refleksję nad danym zagadnieniem itp
Oczywiście nagrywanie / robienie zdjęć jest zakazane.

Czy wykłady te nie byłyby o wiele efektywniejsze, gdyby skrypt był dostępny, student przychodziłby z wydrukowanym skryptem i słuchał o czym mówi wykładowca?
  • 12
@Bromelaina: @Defined: po kilkuletniej przerwie na studiach, teraz gdy powróciłem to czuję się tam traktowany jak idiota.

Hurr durr, ja ejstem doktorem, więc masz pisać i się nie odzywać. W domu wykuj na blachę, na egzaminie bez zrozumienia to zdaj i wtedy odtrąbimy sukces polskiej edukacji.
@xspeditor: profesorowie są nie lepsi. Mam z pewną Panią profesor dosyć skomplikowany przedmiot, jeden z najważniejszych w moich 3.5 letnich, a mimo to Pani nie udostępnia slajdów, #!$%@? od lewa do prawa nie bez możliwości przepisania całości. Od pewnego czasu robie po prostu zdjęcia i słucham, bo mówi ciekawie, ale co z tego jak i tak nie słuchałem. Ci ludzie mają wbity gwóźdź w swój mózg.
@xspeditor Nagrywanie na własny użytek jest dozwolone ;) ogolnie imo podział na ćwiczenia i wyklady prowadzone przez 2 różne osoby to idiotyzm, no ale jest jak jest. A zadawanie pytań na wykładzie? To chyba nie miejsce na to, od tego są ćwiczenia
@xspeditor U nas wykładowcy (a kierunek związany z tym co można a czego nie można ;) ) otwarcie powiedzieli, że jak najbardziej wykład można nagrać. Prawnie nie jest to zabronione - korzystanie na użytek własny. Nie można go jednak nigdzie upubliczniać, bo wykład jest utworem w świetle prawa i tu wchodzą prawa autorskie do akcji. A tak w ogole, nawet jeśli wykładowcy nie życzą sobie nagrywania - jak mają się zorientować, że
@Alex_mski: oho widzę że mamy tutaj studenta prawa.
W takim razie idź na wykład gdzie pewne modele matematyczne wraz ze wzorami poznajesz. Jak nie zrozumiesz modelu to na ćwiczenia można nie iść w ogóle ;(