Wpis z mikrobloga

#emigracja #heheszki #bekazpodludzi

1. Skończyłem Informatykę, kilka różnych prac informatycznych na studiach i po studiach. Pracujesz w Januszexie gdzie masz na głowię od drukarki, przez dane na serwerze po maszynę CNC wartą kilkadziesiąt tysięcy - pracujesz 8h dziennie ale praktycznie co 2 dzień i tak siedzisz po godzinach za darmo - dostajesz 5 tysięcy na rękę
2. Twoja kuzynka w wieku 18 lat wyjechała na stałe (na wizie turystycznej) do USA - pracuje jako sprzątaczka, pracuje 10h dziennie dostaje 20$/H

- Nigdy bym nie kupił sobie IPHONE 11 za 8000 zł - bo to prawie dwie moje wypłaty
- Ona kupiła bo zarabia na niego w tydzień.

- Nigdy bym nie zwiedził swojego kraju bo "wakacje w polsce na ciulowym poziomie kosztują tyle co all in za granicą"
- Ona jako sprzątaczka objechała połowę USA.
  • 50
@samuraj24: pewnie bejt ale odpowiem, zapominasz o jednej rzeczy ona ma teraz $20/h i już nigdy więcej nje będzie miała bo raczej ścieżka kariery jako sprzątaczka jest słaba do tego jest nielegalnie i nic po za USA nie zwiedzi a coś jej się spoważnieli stanie to się za szpital nie wypłaci.

Ty jednak masz coś przed sobą jeszcze
@russo: Lol ?

1. Ona i jej chłopak normalnie płacą ubezpieczenie zdrowotne ileś dziesiąta dolarów miesięcznie i mają w tym wszystko więc nie rozumiem o co chodzi
2. Jej chłopak też jest w USA (na wizie turystycznej) też z 10 lat tam, pracuje w supermarkecie
3. Mnie w polsce nigdy nie byloby stać pracując za minimalną krajową wozić się nową hondą civic albo mustangiem do tego niby są na czarno a
@samuraj24: No to ma ubezpiecznie nich będzie, dalej nie może opuścić kraju i wykonuje prace której raczej nie będzie robić do emerytury i do tego żyje prawno jak karaluch lub wydają sporo na mieszkanie to wynajem drogi.

Ona ma raptem 60k rocznie, przecież w USA to nie są duże pieniądze i to jeszcze zakładając ze robi po 8h dziennie przed 5 dani w tyg czyli pełen etat. Sprzątanie domków czy biur
@samuraj24: gówno w rozwiniętym kraju zawsze będzie lepsze niż średniactwo w niedorozwiniętym.

Ale stany i jej styuacja ma w #!$%@? minusów, zakładam, że mieszka na zadupiu bo poza to w #!$%@? drogo się mieszka i drogo żyje, więc nie wiem czy ten iphone to taka wielka rzecz, też możesz sobie wziąć na raty i tak samo nie odczujesz jak ta kuzynka, a zdaje się, że za te 5 koła to masz
jedzenia


@samuraj24: przeciez jedzenie jest duzo tansze w polsce niz usa, ciuchy cena jest podobna bo i tak wsio leci z chin za grosze, a glowna cene robi marza (nie mowie o markowych ubraniach gdzie sie placi za znaczek).

Co do benzyny, fakt tam jest tansza. Z tym, ze tam tej benzyny zuzywasz duzo wiecej niz w polsce, bo akurat taki kraj i taka infrastruktura, ze wszedzie daleko i bez samochodu