Wpis z mikrobloga

#emigracja #heheszki #bekazpodludzi

1. Skończyłem Informatykę, kilka różnych prac informatycznych na studiach i po studiach. Pracujesz w Januszexie gdzie masz na głowię od drukarki, przez dane na serwerze po maszynę CNC wartą kilkadziesiąt tysięcy - pracujesz 8h dziennie ale praktycznie co 2 dzień i tak siedzisz po godzinach za darmo - dostajesz 5 tysięcy na rękę
2. Twoja kuzynka w wieku 18 lat wyjechała na stałe (na wizie turystycznej) do USA - pracuje jako sprzątaczka, pracuje 10h dziennie dostaje 20$/H

- Nigdy bym nie kupił sobie IPHONE 11 za 8000 zł - bo to prawie dwie moje wypłaty
- Ona kupiła bo zarabia na niego w tydzień.

- Nigdy bym nie zwiedził swojego kraju bo "wakacje w polsce na ciulowym poziomie kosztują tyle co all in za granicą"
- Ona jako sprzątaczka objechała połowę USA.
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@diogene:
Tak w skrócie, nie nawidzę wielkich miast studiowałem w Krakowie i tam pracowałem ale mnie strasznie irytowała ta miejscowość. Mimo, że jak kończyłem studia i zwalniałem się z roboty to miałem nieco większą wypłatę niż teraz ale z możliwością awansu.
Wróciłem na rodzinna wieś, przeprowadziłem się do małego miasta obok olkusza i znalazłem robotę w firmie u Januszexa - ja rozumiem, że moje wynagrodzenie jest super na tle mojej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@samuraj24: nie trzeba uciekać aż do Stanów. Taki poziom można easy znaleźć na zachodzie, do tego lepsza kultura pracy, bezpieczniej, i już coraz częściej większa kasa :)
  • Odpowiedz
  • 13
@samuraj24 Chcesz mi wmówić, że w kraju w którym długi medyczne są najczęstszą przyczyną upadłości konsumenckich wśród obywateli, nawet posiadających ubezpieczenie, nielegalny imigrant ma za niewielkie pieniądze taki healthcare plan, że ma wszystko pokryte?
  • Odpowiedz
@siedge: c--j wie skąd on ma te ceny, ale on może kupuje po takiej cenie od Janusza, to faktycznie nigdy nie kupi

A w USA ceny "The base iPhone 11 price is $699, the base iPhone 11 Pro price is $999, and the base iPhone 11 Pro Max is $1,099"
  • Odpowiedz
@samuraj24: czyli w skrócie masz problem z tym ze osoba wyjechała do innego kraju na drugi koniec świata i z--------a i ma więcej od ciebie, gdzie ty wyjechałeś na wieś i pracujesz świadomie za mniejsze pieniądze mimo ze miałeś możliwość zarabiać więcej w dużym mieście.

Weź skasuj konto i nie zawracaj d--y swoim przegrywem
  • Odpowiedz
@samuraj24:

hehe jeden kraj jest biedny a drugi nie jest biedny i w tym nie biednym żyją se lepiej, a to niesprawiedliwe

xD

ja p------e nie wiem jakim cudem op zarabia więcej niż 1000 złotych zasiłku na
  • Odpowiedz
@samuraj24: dokładnie tak samo mam obserwując co bardziej kumatych co mieszkają za granicą ale wcale nie pracuja na wybitnych stanowiskach. wystarczy nie pracowac w szklarni czy na polu i mogą żyć spokojnie na standardzie przywoitym....
  • Odpowiedz
@samuraj24: Jakbym zarabiał 15k netto to też bym nie kupił iphone za 8k, mimo, ze to "tylko" pół mojej wypłaty :)
Ale fakt, nic nowego, że w innych walutach łatwiej więcej zarobić na tym samym stanowisku niższego rzędu.
  • Odpowiedz
zapominasz o jednej rzeczy ona ma teraz $20/h i już nigdy więcej nje będzie miała bo raczej ścieżka kariery jako sprzątaczka jest słaba


@russo: no to możesz się zdziwić, bo wiele osób z Polonii zaczynało od sprzątania, a z polską zaradnością pootwierali swoje firmy jak załapali kontakty i teraz 5k zł potrafią w---------ć na jedne zakupy
  • Odpowiedz
@samuraj24: tak, ubezpieczenie w USA. Nawet jak masz dobre i DROGIE to i tak płacisz za wiele rzeczy. Ponadto to jest spoko póki masz grypę czy katar albo rękę skaleczyłem. Złapiesz coś poważnego, jakaś choroba na stałe i dopiero zobaczysz ile tam kosztuje życie. Więc wątpię aby sprzątaczka miała takie super ubezpieczenie. Pewnie zdrowa i ma farta. Więc nie narzeka. Ale to równie dobrze możesz nie mieć ubezp i też
  • Odpowiedz
@su1ik: wiadomo ze tak jest ale po drugiej stronie masz ludzi co zaczynali od sprzątania a teraz są bezdomni bez niczego. Jednak trzymajmy się większości No i dalej jest problem z byciem nielegalnym imigrantem.
  • Odpowiedz