Wpis z mikrobloga

@MadokaDobraWaifu tak... Dokładnie tak jak piszesz

Pracuje od16 roku życia bo muszę
W wieku 18 pojechałem na ponad rok za granicę bo musiałem
W wieku 21 lat założyłem pierwsza firmę i zacząłem studia bo dopiero wtedy było mnie na to stać
W wieku 30 lat mam pracę która lubię i zarabiam dobre hajsy. Nikt nigdy w niczym mi nie pomógł. Więc tak... Jeżeli ktoś jest głodny i bezrobotny to znaczy że się
@Arachnofob: Ale po co tak robić, lepiej odwalić swoje 8 godzin jak najmniejszym kosztem, po '#!$%@?' uraczyć się żubierkiem w akompaniamencie 'kiepskich'. Ewentualnie można jeszcze założyć konto na wykopku koniecznie z rysowanym dzieckiem w awatarze i pomostować na wyzysk¯\_(ツ)_/¯
@gladagugu: Zbyt wygórowane marzenia typu: mieć co jeść, mieć gdzie mieszkać, mieć w co się ubrać...

Czasami nawet możliwość udowodnienia podludzką pracą, że zasługują na to żeby żyć to 'zbyt wygórowane marzenie'.

Dobry system, mogli się bardziej starać albo wstawać wcześniej, bez pracy nie ma kołaczy xd


@MadokaDobraWaifu: jeżeli ktoś jest w stanie zautomatyzować sobie jakąś pracę to po co ma za nią płacić? Świat idzie do przodu, trzeba się
@MadokaDobraWaifu to że miałem ciężko nie jest niczyją winą

To że ktoś ma 50 lat i stoi w posredniaku to znaczy że marnował najlepsze lata swojego życia zamiast zabezpieczać swoją przyszłość

Są branże dobrze płatne w skali ogólnopolskiej a nie tylko lokalnie jak górnictwo.

Można zostać kierowcą c+e, spawaczem, elektrykiem wysokich napięć, można pracować na kolei, zostać policjantem, żołnierzem, operatorem koparki, walca, dźwigu, operatorem cnc,

Mnóstwo możliwości. Bieda dotyka ludzi którzy nie
Zbyt wygórowane marzenia typu: mieć co jeść, mieć gdzie mieszkać, mieć w co się ubrać...

Czasami nawet możliwość udowodnienia podludzką pracą, że zasługują na to żeby żyć to 'zbyt wygórowane marzenie'.

Dobry system, mogli się bardziej starać albo wstawać wcześniej, bez pracy nie ma kołaczy


@MadokaDobraWaifu:

Mnie bardziej chodziło o wakacje nad polskim morzem czy za granicą, nowe auto aby somsiadowi oko zbierało z zazdrości, plazmę 60", etc.

Nie wiem w
Bieda dotyka ludzi którzy nie umieją nic przydatnego.


@Arachnofob:

Ja to nazywam "nieporadność życiowa", znam młodych ludzi ktorych największą ambicja jest siedzenie na kasie albo bycie sprzątaczka, mimo, że możliwości jest dużo więcej, w tym te które wymieniles.
@Arachnofob: Stosujesz osobiste rozwiązania systemowego problemu i uważasz, że to wszystko co trzeba zrobić. Albo gorzej, uważasz, że systemowy problem w ogóle nie istnieje.
Jakby z zaniedbania pękła tama i zalała całe miasto, Twoja rada to "wystarczyło umieć pływać, ja umiem". xd Ignorujesz istotę problemu, bo masz ego #!$%@? w kosmos.

Równie dobrze mogłeś wygrać w totka i sprzedawać rady typu 'kupujcie dużo kuponów, u mnie działa'.
Stosujesz osobiste rozwiązania systemowego problemu i uważasz, że to wszystko co trzeba zrobić.


systemowym problemem jest to, że ludzie nie mają ambicji i nie dbają o swoją przyszłość?
miałem ciężko... wiedziałem o tym, że nikt nigdy nic mi nie da i muszę sam osiągnąć wszystko co chce bo nikt mi nie wskaże drogi i nie pociągnie za sobą, ani nie wypchnie w odpowiednią stronę i udało mi się

i wiesz co? KAŻDY
@Arachnofob: #!$%@? Ty na serio broniłbyś interesu właściciela tamy, bo przecież stać Cię na kajak xD I po co przepisałeś moją jedną linijkę na swoje 10? Nie marnuj mojego czasu.

systemowy problem stanowią ludzie...


Było Ci tak ciężko w życiu, że jebło Ci na łeb. Ciekawe jak rozwiązujesz problemy w swojej Na 100% Prawdziwej firmie, jak masz takie biedne podejście do rozwiązywania problemów. 'Kto winny'.

Napisz mi jeszcze raz jak miałeś
#!$%@? Ty na serio broniłbyś interesu właściciela tamy, bo przecież stać Cię na kajak xD I po co przepisałeś moją jedną linijkę na swoje 10? Nie marnuj mojego czasu.


kiedy napisałem cokolwiek o bronieniu interesu właściciela tamy?

widzisz rzeczy których nie ma?

bo jak na razie widzisz rzeczy których nie napisałem...

już nie wspominając o tym, że to ty marnujesz mój czas przez swoje niczym nieuzasadnione wywody

Było Ci tak ciężko w