Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Myślicie że dam radę się sama utrzymać?
Wynajem mieszkania (około 1000 zł), rachunki, studia (2k za semestr), utrzymanie samochodu, wyżywienie
Dochody miesięczne to jakieś 3000.
Nie umiem into życie, a czeka mnie wyprowadzka z domu do końca roku. I nie wiem jak to wszystko sobie ułożyć.
#mieszkanie #zycie #pytaniedoeksperta #pytanie #logikarozowychpaskow
  • 64
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Amestris: mieszkanie za 1k z czynszem i rachunkami? XD
Ja płaciłem 4 lata temu - 800zl za pokój xD

Teraz wynajmuje mieszkanie 2 pokoje za 1k, ale kolejne 1k daje moja różowa... XD
@Amestris na lajcie dasz rade jak będziesz przestrzegać ustalonego budżetu. Nie jadaj często na mieście, kawę pij w domu. Najlepiej jak zamiast mieszkania posiedzisz na pokoju we wspoldzielonym mieszkaniu to będzie kilka stowek do przodu choć komfort mniejszy, no ale samochód masz więc to też koszt. Spróbuj się z firmą dogadać czy nie chcieliby Ci dofinansować studiów bo jednak się dzięki temu rozwijasz. Warto robić zakupy w jakimś Tesco online. Płacisz kilka
@Amestris luźno
1000 mieszkanie
200 rachunki
Studia średnio 300 miesiecznie to powiedzmy z zapasem że do tej pory 1600,

Samochód 200 paliwo + 150 miesięcznie na opłaty / olej czy drobne naprawy

Zakupy 25 zł dziennie jak gotujesz sama i bez luksusów + może jakieś słoiki z domu od czasu do czasu

Zostaje jeszcze 200-300 zł z wypłaty do odlozenia albo coś do ubrania, czy tam wycieczke

Idealnie gdybyś mogła dorobić od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@panpikuss: @Zaradnis: @Shyvana: @IcyHot: @marian1881: @Szarozielony:

Samochód też nie wiadomo jaki, bo golf 3. I w sumie nie kosztuje mnie dużo. Paliwo to tylko na dojazdy do pracy i czasami do chłopaka pojadę. 150 zł max miesięcznie, ubezpieczenie też nie jest drogie, daje radę. Nie mieszkam też w dużym mieście i studiuję na lokalnym PWSZ, więc też nie jakiś super luksus. Mam jakieś oszczędności i część
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zarzutkakke: byłam się dowiedzieć, mam zdolność nawet. Ale jestem młoda i powiedziano mi że rzadko kiedy i ciężko jest dostać kredyt w tak młodym wieku. Raczej tak koło 30 jest łatwiej. Poza tym jestem w trakcie zmiany pracy, nie mam ciągłości wynagrodzenia