Wpis z mikrobloga

Mieszkam w kamienicy. Mam ogrzewanie na prąd, ale niektórzy sąsiedzi posiadają piece na węgiel, aczkolwiek nie wiem, czym palą, bo ŚMIERDZI W MOIM MIESZKANIU TAK, że rzygać się chce. Na klatce schodowej szaro od dymu. I tak od kilku dni w godzinach popołudniowych. Czy to jest zgodne z prawem? Komu to zgłosić i jak to zweryfikują, jeśli przyjdą do południa i nie będzie śladu po dymie? Nie wiem czyje to mieszkanie.

#slask #patologiazmiasta #kiciochpyta #katowice #bekazpodludzi
  • 114
  • Odpowiedz
@giovan-a: jeżeli to nie jest bait to co się przejmujesz? Masz dzwonić dopiero jak coś się jara na twoich oczach? Czujesz smród, skąd wiesz czy w mieszkaniu obok ktoś nie stracił przytomności i coś się nie stało głębszego?
  • Odpowiedz
@sillygiraffe: to w bloku czy kamienicy... chryste a jak ktos cie bedzię mordował też tu napiszesz zapytanie: "gościu #!$%@? mnie siekierą nie wiem czy dzwonić na policje czy olać??"... ludzie jacyś strasznie nieporadni się ostatnio robią.
  • Odpowiedz
@giovan-a: Jestem strażakiem, nawet teraz na ślubie :) po.pierwsze straż nie może dawać mandatów. Jeżeli coś jest na rzeczy to wzywa policję. Po drugie jeżeli mieszkacie w kamienicach kupujcie czujki! Kładąc się spać możecie się już nie obudzić. W przed wdychanie tlenku węgla zacznie się kręcić w głowie, później będzie słabo. Wtedy trzeba wywietrzyć mieszkanie i wyjść z budynku. Zostały wysłane 3 wozy, ponieważ takie są procedury. Mógł być pozar,
  • Odpowiedz
wolisz udusić się we śnie? 0 pobłażliwości w takich sprawach, życie masz jedno. Ja już 2 razy dzwoniłem na sąsiadów i mam spokój, nie będą mnie truli.


@nabbek: ja wczoraj sprzedałem ojca straży miejskiej bo palił jakimś gównem w kominku i nie słuchał jak mówiłem żeby tego nie robił.
  • Odpowiedz
@giovan-a: prawdopodobnie śmierdzi nie od dymu a od starych rur, które zbierają w sobie różnej maści breję. Stare rury, które nie są konserwowane śmierdzą w specyficzny sposób
  • Odpowiedz
Widzę, że masz sporą wiedzę w tym temacie. Wiesz zatem, dlaczego straż przyjechała na sygnale i to więcej niż jednym wozem?


@giovan-a: Bo czad w bloku potrafi zabić.
Nic dziwnego, że przyjechały aż 3 wozy, a jakby ktoś rzeczywiście dymił czadem i np leżał na ziemi w mieszkaniu?
  • Odpowiedz
@krzywiecki-com: z moim wujkiem po sąsiedzku miałem to samo, palił starymi meblami że leciał żółty dym, teraz przeniósł się na palety, a do swojego lasu nie chce mu się jechać po drewno.
  • Odpowiedz
@giovan-a: Również polecam Kidde. Po zaczadzeniu dziewczynki z sąsiedztwa wyposażyłem całą rodzinę. W 2 na 4 mieszkania już się włączał alarm. Jeśli chodzi o model wziąłem wersje z wbudowanym akumulatorem i 10 letnią gwarancją. Jest trochę droższy, ale nie trzeba pamiętać o zmianie baterii.
  • Odpowiedz
@takupatamta panie strażak co Ty gadasz? Oczywiście, że PSP może dawać mandaty, ale robi to bardzo rzadko.
Nie może wystawić dowódca akcji, jedynie podczas czynności kontrolno- rozpoznawczych. A co za problem zrobić kontrolę po zdarzeniu?
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że już od dawna masz czujniki czadu w mieszkaniu.

@Sofus: Nie mam, ale kupię. Już googlowałam te czujniki. Do tej pory bardziej się bałam, że nastąpi jakiś wybuch gazu,tak jak w tej kamienicy na Chopina 18 pięć lat temu. Przerażają mnie katowickie kamienice...


@giovan-a: Jeśli akurat nie robisz reportażu na temat mafii węglowej to nie musisz się aż tak obawiać...
  • Odpowiedz
@giovan-a: Skoro jesteś na tyle odważny, żeby wzywać służby, to bądź też na tyle odważny, żeby do swoich sasiadów osobiście zajść i o tym porozmawiać.
  • Odpowiedz