Wpis z mikrobloga

@pss8888: zniżając się do twojego poziomu powiem tylko nie zesraj się. Jebles głupota że taki dom to piekarnik bez żadnej racji. Jest izolowany, powietrze się łatwo schładza więc klimatyzacja przy odpowiedniej izolacji, tzn nie otwieraniu drzwi itd będzie właśnie pobierała minimalne ilości energii. Problemem jest ogrzewanie, nagrzejesz sobie powietrze w środku, wietrzysz 5 minut i masz w środku temp jak na zewnątrz. Bo w murowanym domu takie rzeczy jak mury, tynki
@shinman: mówiąc, że jest drogo mam na myśli budowę takiego domku generalnie. Na domek letniskowy dla kogoś, komu nie brakuje pieniędzy, to może i nie jest drogo (drewno, podłogi olejowane itd). Bardziej chodziło mi o to, że taki domek można zbudować za pół ceny (blacha trapezowa na dach, drewno na szkielet z tartaku, panele na podłogę, taras z bruku zamiast deski tarasowej, płyta OSB + siding winylowy na ściany). Chodziło mi
@Andi128:

izolacja budynku działa w dwie strony, czyli nie dopuszcza też ciepła do środka. Poza tym budynki szkieletowe mają małą pojemność cieplną. Szybko się nagrzewają (przy grzaniu od środka, a nie od zewnątrz), ale i szybko stygną.

No to się właściwie odniosłem już do tego. Oczywistym jest że grube mury tradycyjnych domów dłużej się nagrzewają i wychładzają, metraż też robi swoje. Mój komentarz dotyczył faktu że blacha tworzy wysoką temperaturę na
@dlolb: > Po pierwsze, to że nazwiesz dom altaną nie znaczy, że nią jest, możesz go nazwać nawet stołem i co z tego? Zapytajcie się PiNBu to zobaczymy, czy by to klepnął.

Po drugie domki do rekreacji indywidualnej, czyli tzw. letniskowe służą do okresowego wypoczynku i formalnie nie można w nich mieszkać cały rok.

Co więcej, to że nie wymagane jest do ich budowy PnB, to nie znaczy, że nie trzeba
@Andi128: wszystko zależy od rozkładu. Pracowałem w biurze nieruchomości, widziałem mieszkania 50m2 w których nie było miejsca i 25m2 w których było więcej, na! Sam mieszkam w kawalerce 14m2 plus antresola 5m2 gdzie rozkład jest tak zajebisty, że mieszka mi się dobrze z psem i różowa też by się zmieściła (gdybym ją miał) ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Układ, rozłożenie szaf, skrytki, tego typu duperele potrafią zmienić bardzo
I jak koszty z ogrzewaniem takiego czegoś?

Grosze, przecież to jest piekarnik. Ciemna blacha na dachu i ścianach, przy +15 na zewnątrz trzeba będzie okna otwierać bo w środku będzie powyżej 24 stopni. W słoneczne dni nawet w środku zimy ogrzewanie będzie się włączać sporadycznie. Przy ogrzewaniu gazowym większe zużycie będzie przy grzaniu wody do mycia i gotowaniu niż przy ogrzewaniu. Gorzej z kosztami klimatyzacji w lato

O tym mowie


@Andi128:
@Andi128

Powodzenia na 35 M2 z nie otwieraniem okien w dwie osoby

gdybym był tobą to wybrałbym sobie ten fragment a następnie napisałbym: "No co ty, potrzebujesz więcej niż dwóch osób do otwarcia jednego okna? Hahaha patrzcie, okna nie umie otworzyć. Hahha jakie śmieszne."
A potem dzielnie bym obalał tą wymyśloną głupotę. Rozumiesz już swoje zachowanie?
@Can_I_help_you: tak, w Szwecji i Kanadzie, domy po 80-100m2 z rekuperacja której tu na pewno nie ma, tam się nie wietrzy bo jest wymiana powietrza z odzyskiem ciepła. Teraz rozwiąż mi problem wentylacji bez odzysku lub wietrzenia co chwilę bo inaczej dwie osoby się udusza na tych 35m2. Albo tracisz sporo ciepła przez wentylację, pamiętaj że tu ciepło trzyma właściwie tylko powietrze i jakaś okładzina od środka, albo wietrzysz co godzinę
@Andi128: ale dlaczego 2 osoby miałyby się udusić w tych 35m2? Wyobraź sobie, że ludzie w blokach śpią w sypialniach po 10m2, z zamkniętymi drzwiami i żyją, mimo braku wentylacji.
W dobrze zaprojektowanym domu nie będzie problemów ze zbyt wysoką lub zbyt niską temperaturą. Mam znajomych, którzy mieszkają w domach szkieletowych, nikt nie narzeka, nikt nie ma rekuperacji. Sam buduję "domek" w technologii szkieletowej o powierzchni 28m2.
Na przykład dom murowany,
@Andi128: jeszcze jako przykład. Jak kładłem blachę trapezową na swoim "domku" na dachu w sierpniu to przy słonecznej pogodzie nie dało się na niej usiedzieć bo parzyła, ale wystarczyło, że pojawiły się chmury i blacha momentalnie robiła się chłodna. Przyjmując 20cm izolacji, raczej skutecznie odetniemy się od ciepła z zewnątrz.
@GarGalin: czy to mieszkanie z typu tych nowoczesnych, gdzie cała ściana jest zabudowana szafkami, biurko wysuwasz, stół rozkładasz, telewizor wychodzi ze ściany itd? Widziałem takie bajery na discovery. Jak już wcześniej napisałem, jestem minimalistą i gdybym był sam, mógłbym w takim klimacie trochę pomieszkać, ale 14 m2 wdaje się mega mało. Czy do tych 14m wlicza się łazienka i kuchnia?
@Can_I_help_you: ja nie mam problemów do izolacji takich domków. I jeśli masz odpowiednio zaizolowany dom w technologi tradycyjnej to też nie masz problemu z zimnymi/goracymi ścianami, w takim domu to właśnie one poniekąd robią robotę bo są duża masa utrzymująca temperaturę czego w domu szkieletowym nie ma. W domu szkieletowym właściwie tylko powietrze utrzymuje temperaturę a jego wymiana sprawia że temperatura jest taka jak powietrza na zewnątrz. Otwarcie drzwi czy okna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Can_I_help_you: no to sorry, ale od zdania "buduję domy kanadyjskie na który nie potrzeba pozwoleń" do "buduję domki letniskowe, które możesz postawić tylko na rodzinnych ogródkach działkowych i tylko do funkcji rekreacyjno-wypoczynkowej, a nie do mieszkania cały rok, bez pozwolenia" jest istotna różnica. Tak jak mówiłem nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo nie każdy musi znać prawo budowlane i potem ludzie wierzą, że można domek altaną nazwać i hehe ja to