Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zmieniłem pracę pół roku temu - zapowiadała się świetnie, wyglądała na bardzo rozwojową, z możliwością częstych podróży itd. Ostatecznie okazało się, że jest ok, ale bez fajerwerków, dodatkowo wiele rzeczy muszę organizować sobie sam, bez żadnego mentora - co w tym momencie jest dla mnie ważne, bo wciąż mam mniej, niż 5 lat stażu pracy i mam duże ciśnienie na naukę.

Pojawiła się możliwość powrotu do poprzedniej firmy, do ciekawszego projektu, za 2x tyle kasy, co obecnie + w biurze zaraz obok mojego mieszkania, co zaoszczędziłoby mi jakieś 2h dziennie w dojazdach. Serce mówi - wracaj, bo lepsza kasa, świetny manager + perspektywy rozwoju w bardzo ciekawej działce, ale z drugiej strony... Czy posiadanie 6-miesięcznego epizodu w CV mi później nie zaszkodzi? Branża IT here.

Nie mogę tego przeciągać w nieskończoność, bo okienko dobroci za jakiś czas na pewno się zamknie. Co radzicie? Miał ktoś podobne doświadczenia, zmienić pracodawcę po 6 miesiącach? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pytanie #korposwiat #pracbaza #hr #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 14
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie twórz sobie problemów tam gdzie ich nie ma. Jeśli będziesz uważał 6mc stażu w jednej firmie za problem to tak, to będzie problem. Ja w pierwszej robocie miałem dokładnie 5mc doświadczenia. z drugiej mnie wywalili po dwóch i wyszło że musiałem szukać pracy z luką i 5mc doświadczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) i bardzo dobrze wszystko wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: zmieniaj, nawet się nie zastanawiaj. Nawet jak masz małego expa to te 5 mies nie ma żadnego znaczenia, zwłaszcza jak potrafisz to dobrze uzasadnić (a w tym przypadku potrafisz, brak nauki, rozwoju i mentoringu to dobre uzasadnienie)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wracaj - zmiana jest bardzo dobrze umotywowana (rozwój, kasa, fajny manager) Poza tym skoro wracasz to tej samej pracy, zakładając że zostaniesz w niej trochę dłużej, dlaczego potem ktoś miałby Cię nie zatrudnić?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: OJEJJJJU CO TEN HR POMYŚLI KIEDYŚ, O BOŻE, O #!$%@?, TYLKO 6 MIESIECY A NIE 20 LAT, JAK MÓJ STARY ZA GIERKA W FSO. MOŻE MÓJ PRZYSZŁY WŁAŚCICIEL ŹLE NA MNIE SPOJRZY CO WTEDY JAK SIĘ WYTŁUMACZĘ NO JAK???
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w 1 firmie po studiach pracowałem 8 miesięcy, potem kolejna 6 miesięcy (przerwałem staż w połowie), w kolejnej 8 miesięcy, w następnej 3 miesiące i w obecnej mam życiówkę - cały rok i jeszcze się trzymam.
Nie ma co wierzyć w te mity, że pracodawcy źle patrzą na skoczków. Nie interesuje to ich za bardzo. W ogóle lojalność wobec firmy jest przereklamowana, bo firma jak coś się na czerwono w
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: mam 3 miesięczny epizod w CV, uciekłem po okresie próbnym. Na rozmowach czasem pytają co się stało, ja mówię że nie dogadaliśmy się co do obowiązków i że dostałem ciekawszą ofertę i na tym koniec tematu. Następny epizod jest 9 miesięczny i o to już nikt nie pyta.
  • Odpowiedz