Wpis z mikrobloga

Patrzcie Mirki jak w chlewie obsranym gównem dostawcza się pisma z sądu. Koperta otwarta, "Przesyłka uszkodzona" i chooy. Baba z okienku wzrusza ramionami i mówi, że na sortowni uszkodzili i trudno. Tak @PocztaPolskaSA dba o tajemnicę korespondencji, a #wolnesady zabezpieczają koperty. #polska #zalesie #chlewobsranygownem #sadowehistorie #pocztapolska
MichaelEllis - Patrzcie Mirki jak w chlewie obsranym gównem dostawcza się pisma z sąd...

źródło: comment_KHZUd8PXtevv5KWJOfdOy81WLrfzpVhb.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@MichaelEllis: „Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania, chyba że działanie nie jest bezprawne. Naruszenie dobra osobistego włącza odpowiednie roszczenia po stronie pokrzywdzonego. Może on żądać od osoby, która dopuściła się naruszenia, dopełnienia czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków.”
  • Odpowiedz
@MichaelEllis: Ale czego ty oczekujesz?

Koperta otwarta, "Przesyłka uszkodzona" i chooy. Baba z okienku wzrusza ramionami i mówi, że na sortowni uszkodzili i trudno


Miała cofnąć się w czasie i zapobiec uszkodzeniu?
  • Odpowiedz
  • 0
@VonHautkopf Autograf Slasha cenna rzecz, ale jak sąd przysyła opinię biegłego i wezwanie na przesłuchanie w takiej formie, to równie dobrze mógłby ją opublikować na Mirko i każdy by poczytał, a nie tylko baby na poczcie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@CreativePL Nawet w DPD, z którego co druga paczka przychodzi rozwalona, potrafią chociaż stwarzać pozory i zakleić ja taśmą. A poczta daje Ci rozwaloną kopertę i dokumenty praktycznie luzem i twierdzi, że nic się nie stało. Czy uważasz, że takie powinny być standardy usług pocztowych?
  • Odpowiedz
@MichaelEllis:
Sądy maja własną numerację przesyłek, a na zdjęciu widać standardowy nr przesyłki poleconej.
Sądy nadają przesyłki listowe jako "Przesyłka firmowa...", a nie jako "List polecony". Przesyłka firmowa jest usługą niepowszechną i jej cena nie jest regulowana, w przeciwieństwie do ceny listu poleconego.
  • Odpowiedz
@pcela: No właśnie też mi ten numer nie gra, może to nie od tej przesyłki. @MichaelEllis: Przykro mi z powodu Twojej sytuacji, ale pokaż mi firmę w, której przesyłki przychodzą w 100% w idealnym stanie, piękne, lśniące.. gdzie nie ma żadnych nieprawidłowości, gdzie nie ma jakiś losowych problemów.

Co do tajemnicy korespondencji.. sory, ale myślisz, że ktoś z uśmiechem sobie czytał co tam jest i będzie to jakoś wykorzystywał? Ludzie
  • Odpowiedz