Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
Tydzień temu znalazłem piękne, duże (16 cm) rostrum belemnita z czasow Jury. Zabrałem się za preparacje okazu, a tu nagle skontaktowało się ze mną Muzeum Ziemi w Solcu Kujawskim z pytaniem czy nie chciałbym zaprezentować okazu w muzealnej gablocie. Oczywiście się zgodziłem i niedługo wysyłam okaz :D

Może to nic takiego, ale dla mnie to wielka sprawa i jestem mega podjarany :D

#paleontologiaboners #chwalesie #paleontologia #hobby
Pobierz Mcmaker - Tydzień temu znalazłem piękne, duże (16 cm) rostrum belemnita z czasow Jury...
źródło: comment_KCqv8AZk5qytoEgrseIR0L5g2KVqB9Rf.jpg
  • 26
@Mcmaker: jak to jest ze to wgl istnieje? to jest cos jak odlew w skale? Bo przecieżciało sie rozkłada. No chyba że miały cos na kształt muszli pod skórą i własnie na to patrze. Dałoby sie z tego odzyskac jakies dna?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zosiasamosia1: Zdarzają się zachowane tkanki miękkie, ale to ekstremalnie rzadkie zjawisko. To co tutaj widać to skamieniały szkielet wewnętrzny belemnita, czyli taka muszla pod skórą
a to nie jest tak że to własnosc panstwa i musisz oddać?


@zosiasamosia1: Tylko okazy historyczne należy oddać, więc jeśli przypadkiem wykopiesz średniowieczny garnek to nie ujawniaj się z tym na wykopie C:

jak to jest ze to wgl istnieje?


Już wyjaśniam.

Bo przecieżciało sie rozkłada.


Zazwyczaj tak, skamieniałości powstają ekstremalnie rzadko.

to jest cos jak odlew w skale?


Tak właściwie to minerały zastąpiły tkanki organiczne. Czasem dzieje się to tak
Pobierz W.....0 - > a to nie jest tak że to własnosc panstwa i musisz oddać?

@zosiasamosia...
źródło: comment_NW3apTXgWHuXkarJR7eMMHGLsuUNAXys.jpg
@zosiasamosia1: 100k lat wstecz to mało, człowiek anatomicznie współczesny ma 150-200 tysięcy lat o ile pamiętam, z takimi ludźmi mogłabyś swobodnie rozmawiać, znając ich język, ale raczej o codziennych pierdołach

Kiedyś na geografii nauczyciel nam opowiedział, że historię Ziemi można przeformatować proporcjonalnie na długość doby, gdzie godzina 00:00 oznacza moment uformowania się Ziemi 4,5mld lat temu, a godzina 23:59 oznacza teraźniejszość. W takiej skali każda sekunda to ok 50k lat czasu
@zosiasamosia1: Jest taki 3-odcinkowy cykl programów dokumentalnych "Zanim przywędrowały dinozaury", którego osobiście nie lubię, dużo lepsze są "Wędrówki z dinozaurami". ( ͡ ͜ʖ ͡) Oba nie ustrzegły się błędów, bo wiedza oczywiście idzie do przodu, ale mi wystarczyło, żeby złapać bakcyla.