Wpis z mikrobloga

@rockypiotr da się zrobić debet, chyba chodzi o to że niektóre terminale blokują kasę po x czasie i teoretycznie jak zrobisz płatności w międzyczasie to możesz zejść na ujemna kwotę
@rockypiotr: Niestety coraz więcej terminali działa w tzw. trybie offline czyli transakcja nie jest autoryzowana online w czasie rzeczywistym tylko rozliczana po X dniach. Tym samym może się zdarzyć taka sytuacja, że poszalejesz w weekend w jakimś klubie wydasz w chust kasy której nie masz a później pojawi Ci się ona na koncie na minusie ¯\_(ツ)_/¯
@Bouquet: @rockypiotr: Do tej pory jest podobnie w PKO, często na ostatni weekend miesiąca, szczególnie w małych sklepach, które nie mają ciągłego podłączenia terminali do internetu. Na koniec miesiąca miałem 44 zł na koncie i zatankowałem na małych stacjach 5 razy, w osiedlowych sklepikach kupiłem szlugów, alkoholu i jedzenia za ponad 200 a na końcu wybrałem 40 z bankomatu. Dopiero tę transakcję zarejestrowało od razu. Cała reszta weszła dokładnie 1wszego
@rockypiotr, jeśli nie masz przyznanego debetu na koncie i rozliczą Ci się transakcje, może dojść do powstania nieautoryzowanego salda ujemnego. Blokady to nierozliczone transakcje np. z tytułu transakcji kartowej, transakcji Płacę z iPKO, płatności BLIK itd. W zależności od terminala płatności zbliżeniowe są realizowane online lub offline. Autoryzacja transakcji zbliżeniowych offline odbywa sięyli bez połączeniem z bankiem. Z terminala POS nie jest generowane zapytanie autoryzacyjne do banku, dlatego nie ma blokady.
@ms93 u nas już wszystkie transakcję idą online, w zeslym roku zmieniły się wymogi visy oraz mastercard.

Tutaj stawiam na błąd łączności terminala, który później zrobił autoryzacje. (możliwe że soft nie jest przystosowany do zmian które weszły w zeszłym roku).