Wpis z mikrobloga

Kłócę się właśnie z moją firmą o BHP. Wrzucili mnie na remont w fabryce baterii i ewidentnie mieli wyciek kwasu bo wszystko popalone i skorodowane od kwasu siarkowego. Są znaki nakazu stosowania maski jak na zdjęciu niżej. Do oparów kwasu wydaje mi się że trzeba specjalnej maski z filtrem węglowym lub czymś innym. A oni mi dają przeciwpyłową... Odmówiłem pracy. Mam racje czy oni, i na to wystarczy zwykła przeciwpyłowa biała materiałowa? #bhp #pracbaza #chemia
ElectroNICK - Kłócę się właśnie z moją firmą o BHP. Wrzucili mnie na remont w fabryce...

źródło: comment_2SlUnJZx9FuxJVP5qDpn7RDTV7r08PwD.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@gleorn: No poprosiłem o te ich tezę że maska materiałowa wystarczy na piśmie i im faja zmiękła. Nie będę potem latał po lekarzach. Stali pracownicy tam chodzą w specjalnych kombinezonach, a my zero ochrony.
  • Odpowiedz
@ElectroNICK: To myślę że remont robisz najprawdopodobniej w Enersysie ( ͡º ͜ʖ͡º) Tylko firma z USA wydałaby na maskę dla pracownika 5000 cbl (ʘʘ) U januszów (pozostałe małe fabryczki baterii w polszy) dają maks taką jak pokazałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ElectroNICK: Nie pozwalaj nigdy na takie coś, ja już się nauczyłem (tnę palnikiem). Zawsze wymagaj od pracodawcy tego co jest Ci potrzebne, łaski nie robi. Zapytaj się, czy później będzie Ci płacił za leczenie jak jest taki mądry. To pieprzony obowiązek pracodawcy. Tak samo odmawiam pracy gdy jakieś narzędzie nie jest sprawne, lub moje ubranie ochronne jest już zbyt zniszczone.
  • Odpowiedz
@ElectroNICK: @puto: pracowalem kiedys w serwisie tirow i u nas spawacze takie mieli ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko z szyba do spawania, (jak automat) i z taka rura i jakims plecakiem na plecach
Dwoch ich bylo
Jeszcze to nawet bylo chyba drozsze od tego co pokazujesz
  • Odpowiedz
Dostałem info od kolegów że jednemu w spodniach dziury się porobiły i też powiedział że nie będzie robił xD Reszta dałnów jeszcze tam pracuje xD
  • Odpowiedz