Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiliśmy z różowym mieszkanie od dewelopera i zastanawiamy się nad układem mebli w salonie (pow. 39m2). Na razie mamy dwie propozycje – pierwsza z wyspą, druga bez. Załączam fotki (zaznaczyłem strony świata). Co o nich sądzicie? Macie inny pomysł?

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #budujzwykopem #remontujzwykopem #urzadzajzwykopem #wnetrza #meble #polskiedomy
Pobierz persil91 - Mirki, kupiliśmy z różowym mieszkanie od dewelopera i zastanawiamy się nad...
źródło: comment_UEjJ92sJQYrZLNTgMGQkqH3uaGFQz0Sl.jpg
  • 19
ja bym wybrał opcję z wyspą


@aleksander_z: @powaznyczlowiek: ale tylko z uwagi na wyspę byście tak wybrali, czy jeszcze z jakiegoś powodu? Zastanawiamy się, czy - skoro aneks kuchenny będzie spory (lekko ponad 5 m długości) - nie szkoda miejsca na wyspę, zwłaszcza taką, na której ma zmieścić się płyta indukcyjna? Z drugiej strony - przydałoby się jakoś oddzielić strefę salonową od kuchennej...
@persil91: tak jak mówiłem - sprzęty kuchenne rozłożone na 5m długości to dramat, najlepiej kup sobie od razu wrotki w zestawie bo będą przydatne jak Ci przyjdzie biec od kranu do kipiącego garnka, zahaczając po drodze o lodówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aleksander_z: @powaznyczlowiek: dzięki za tipy. Biorę się za lekturę. A co sądzicie w rozwiązaniu z wyspą o postawieniu ścianki, która przedłuża korytarz? Boję się, że przedłużanie już i tak bardzo długiego korytarza wizualnie wypadnie średnio...

a tak masz niewykorzystany kwał podłogi


@aleksander_z: za niedługi czas będziemy myśleć o dzieciach, myślę, czy kawał wolnej podłogi by się wówczas nie przydał...?
@persil91: czemu wyspa a nie meble w kształcie L-ki pociągnięte pod okno?
W sensie to sie nie sprawdzi chyba, bo plyte trzebaby przeniesc pod okno, chyba zeby z całym ukladem i ciągiem coś mocniej pokombinować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@persil91: zastanawiałeś się nad układem U? Właśnie sobie zrobiłem w mieszkaniu, wyszło mega praktycznie i oszczędzilem dużo powierzchni salonu. Bok który nie przystaje do ściany zrobiłem wąskimi szafkami (40cm), fajnie wygląda
@nocnyfilm: nie bardzo widzę to w tym konkretnym salonie. Okno jest nisko, 44 cm od podłogi, więc szafki przy oknie musiałyby mieć inną wysokość, co wygląda średnio. Aneks zaczynałby się wtedy od połowy ściany (bo po co mi 5 m aneksu plus to co pod oknem plus drugie ramię litery U) i co wtedy zyskam? Kiepski kąt - z daleko od okna, przy wejściu do salonu.