Wpis z mikrobloga

obserwuje od jakiegoś czasu dramatyczny spadek ilości indeksowanych stron przez Google Serach Console; nie ma błędów ale ilośc podstron spadła w kilka tygodnii o jakieś 70%; zastanawiam się czy to niepokojące zjawisko, czy może wręcz przeciwnie- świadczy o tym, że strony są lepiej indeksowane? nie widzę niepokojących spadków w statystykach #seo #google
pcstud - obserwuje od jakiegoś czasu dramatyczny spadek ilości indeksowanych stron pr...

źródło: comment_Ac9Q4UMKGJI5Q40YWxVsWKjXbWeP60Tt.jpg

Pobierz
  • 7
@pcstud pytanie czy liczba zaindeksowanych podstron odpowiada faktycznej ilości podstron, jeśli tak to znaczy, że wszystko gra...
Jeśli nie to jednak dobrze zrobić sitemape, a widzę po screenie, że raczej jej nie masz...

Jeszcze jedna sprawa, czy w zakladce 'wykluczone' nie przybywa stron ?
@NieJestemStad: faktyczna liczba zupełnie unikalnych stron to tak na prawdę to 179, czyli tyle ile w mapie witryny przesyłane- reszte on sobie sam indeksował - w szczycie zrobił mi z tego ponad 1500 indeksów, teraz zostało ponad 500

mam sitemape- ona jest w drugiej linii na screenie
@pcstud: Chodziło mi o to że niekompletna sitemapa. Ale skoro twierdzisz, że jest więcej zaindeksowanych podstron niż przesyłasz w sitemapie - czyli tych na których Ci zależy i o których istnieniu informujesz. To pytanie co to 3 x tyle reszty ? Zobacz co tam się indeksowało, czy czasem nie jakieś 'smieci' - wyniki wyszukań, niskiej jakości generytczne podstrony... Warto takie rzeczy poblokować.
@NieJestemStad: w mapie strony przesyłam wszystkie unikalne strony- cała reszta to efekt działania CMS'u, który pokazuje np. różne sposoby sortowania artykułów, wersje mobilne itp. Sam sobie to indeksował i szczególnie się tym nie przejmowałem. Jak to można zablokować? Dla mnie wystarczy aby Google odsyłał tylko na podstrony z mapy witryny.
@pcstud: Nie wiem jakie masz możliwości z tym CMSem. Najlepiej blokować niskiej jakości podstrony przez meta noindex. Jeśli to na przykład inne sortowanie strony z wynikami można użyć rel="canonical" i wskazać która strona jest kanoniczna. W przypadku wersji mobilnej też canonical i dla desktopu rel="alternate".

Tak jak pisałem wcześniej zobacz czy w zakładce Stan > Wykluczono nie przybyło podstron, są tam też powody wykluczenia.

Generalnie żaden dramat się nie dzieje jeśli