Wpis z mikrobloga

Mirki, poleci ktoś jakiś fajny program do robienia kopii zapasowych? Chodzi o komercyjne rozwiązanie z konsolą do centralnego zarządzania przez siec. Do backupowania około 30 pecetów i dwa serwery, wszystko windowsy.

Obecnie uzywam Ferrobackup ale ilosc bledow przy wykonywanych kopiach jest coraz wieksza. Nie mam czasu na analizowanie kazdego przypadku tym bardziej, ze ich support jest bardzo enigmatyczny delikatnie mowiac...

#serwery #komputery #backup #pcmasterrace #siecikomputerowe #informatyka #bezpieczenstwo
  • 14
  • Odpowiedz
@unxtres: Mozesz cos wiecej powiedziec w temacie Veeama? Uzywasz tej darmowej wersji czy z licencja? Jest tam jakas konsola do zarzadzania koncowkami? Jak to cenowo wyglada na te 30 pecetow?
  • Odpowiedz
@HackYouToo: do PC: OneDrive dla firm - czyli Pulpit / Dokumenty / Zdjęcia + folder OneDrive. Odchodzi się generalnie od obrazowania PCtów na rzecz backupowania samych danych. Do serwera - Azure Backup - automatyczny backup off-site do Azure'a - więc masz dane w zdalnej lokalizacji niezależnej np. od pożaru budynku etc.
  • Odpowiedz
@HackYouToo: jest bardzo wygodna konsola ktora u nas siedzi zazwycznaj na serwerze util u klienta, odzyskiwanie danych jest banalne, bardzo malo wykrzaczen, ot raz na miesiac trzeba zrestartowac uslugę, albo vssa. Co do ceny to raczej musiał byś pisać do nich bezpośrednio i sprobowac wytargowac jakies fajne rozwiazanie, bo na ich stronie to nie wyglada to zbyt kolorowo.
  • Odpowiedz
@Koliat: Onedrive odpada. Lacze w firmie to jakies LTE gdzie upload skacze 5-8Mbit. Z tego tez co sie orientuje to z Onedrive nie ma mozliwosci weryfikacji co na ten dysk jest wysylane. Jezeli uzytkownik ma jakies projekty na dysku D: to o ile sam nie zaznaczy synchronizacji to kopii nie bedzie. Rozwiazania bez centralnego zarzadzania odpadaja.

Odchodzi się generalnie od obrazowania PCtów na rzecz backupowania samych danych.

Dla mnie to jest
  • Odpowiedz
@unxtres: Dzieki za info. Orientujesz sie moze, ktory produkt Veeama bedzie pasowal do mojej sytuacji gdzie mam 30 pc i 2 serwery? Ich model licencjonowania nie wydaje mi sie zbyt oczywisty...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HackYouToo: ja swoich userow przeszkolilem że dopóki nie widzą w eksploratorze zielonego ptaszka to nie ma backupu i powinni przenieść pliki na chroniona lokalizację. Pulpit czy dokumenty są chronione i tam też często jest większość ważnych plików.

Co do reinstalacji - jak trzeba wdrożyć nowa stacje dla pracownika to dostaje golego Windowsa, loguje się swoim kontem służbowym i w ciągu godziny ma skonfigurowany system z programami, backupem z OneDrive, aktualizacjami itp
  • Odpowiedz
@HackYouToo: niestety ja nie zalatwiam u nas licencji i na ten temat mam praktycznie zerowa wiedzę, ale z tego co widzę na ich stronie to Essentials bedzie ok dla Ciebie, my praktycznie wszędzie mamy licencję Backup & Replication.
  • Odpowiedz
@korni007: Ich czas reakcji nie jest juz taki spoko, przynajmniej w moim przypadku. Na jednej ze stacji mam bledy o przerwaniu bakupu mimo ze nikt go nie anulowal i potem jak gdyby nic startuje kolejne zadanie backupowe ktore konczy sie powodzeniem. Sporo mam tez informacji typu "Problem z dyskiem. Sterownik wykryl blad kontorelera na \Device\Hardisk5\DR5" - ten sam blad na tym samym kompie do trzech roznych dyskow to chyba jednak cos
  • Odpowiedz
ok dla Ciebie, my


@HackYouToo: Acronis Backup - na 1 licencji można backupować dowolną ilość urządzeń, jest opcja kopii całego systemu i przywracania na inny sprzęt. Wszystko zarządzane przez jedną konsolę. Będziesz zainteresowany to zapraszam na pw :)
  • Odpowiedz