Wpis z mikrobloga

@ChelseaDagger sojowe jak dla mnie smakuje trochę jak owsianka, migdałowe jak woda w której leżały migdały, czyli niezbyt smaczne i intensywne ale za to ryżowy napój kokosowy jest najlepszy na świecie. Choc to zależy od gustu rzecz jasna
  • Odpowiedz
@ChelseaDagger: sojowe jako klasyk i standard, osobiście lubię kokosowe lub ryżowo-kokosowe, bo ma fajny posmak kokosa ( ͡° ͜ʖ ͡°) owsiane jest też smaczne, ale nadal numer jeden to orkiszowe, fajny kolor, słodkie tak jak lubię, ale bez zbędnego ulepku, dla mnie migdałowe nie było dobre, bo było zbyt gorzkie, więc polecałbym albo sojowe, albo orkiszowe lub kokosowe na ten pierwszy raz
  • Odpowiedz
@ChelseaDagger: No to zależy jak lubisz, ja robiłem kakao na sojowym, owsianki na kokosowym, takie mleka (chociaż co do zasady nie jest to mleko) używam jako zamiennik normalnego mleka - jakieś pieczenie, kakao, płatki, naleśniki itp.
  • Odpowiedz
@ChelseaDagger: Ja bardzo lubię mleko owsiane, szczególnie do kawy zbożowej. Mieszam je wtedy pół na pół z krowim i wyraźniej czuć słodycz obu typów mleka ()
Sojowe mi nie smakuje, migdałowe jakieś takie wodniste. Kokosowe smaczne, ale zależy jaki % tłuszczu
  • Odpowiedz
@ChelseaDagger: Po pierwsze to nie mleko i nawet nie uświadczysz tego słowa na produkcie, będzie tam napisane zgodnie z prawdą: napój migdałowy, napój sojowy itp. I nie traktuj tego jako produkt "te wege" to jest produkt jak każdy inny, które ma jakieś zastosowanie.
  • Odpowiedz
@ChelseaDagger: wiekszosc tych roslinnych wyrobow to zdziweranie z klientow, 1-2% a reszta to przede wszytskim woda. wracajac do Twojego pytania - nie probuj nawet pic sojowego bo w smaku to chyba najgorsze co moze byc, migdalowe jest ok, dla mnie do kawy np najlepiej wchodzi owsiane od Oatly.
  • Odpowiedz
@kk87ko0: A tutaj się nie zgodzę. Od zawsze "białe ciecze pochodzące z roślin" były nazywane mlekiem. To, że konsument jest zbyt głupi i musiały wejść przepisy regulujące nazwy to trochę absurd.
  • Odpowiedz
@kk87ko0: Nie wegetarianie tylko rodzice, dziadkowie, nauczyciele i twórcy słowników. Może napisz do profesorów, żeby zmienili definicje?
mleko
1. «biały, nieprzezroczysty płyn wytwarzany przez gruczoły mleczne kobiet i samic zwierząt, będący pokarmem dla nowo narodzonego potomstwa; taki płyn pochodzący od krów i innych zwierząt hodowlanych, służący ludziom jako pożywienie»
2. «biaława ciecz będąca zawiesiną ciała stałego w wodzie»
3. «biaława ciecz zawarta w komórkach niektórych roślin»
4. «gęsta mgła»
  • Odpowiedz