Wpis z mikrobloga

Niedawno sąsiedzi Holendrzy sprzedali dom i dzisiaj dostałam wiadomość z pytaniem co u nas słychać. Opowiedziałam krótko o perypetiach z remontami i w odpowiedzi była sąsiadka powiedziała, że to pewnie Polacy. I teraz nie wiem co mnie bardziej wkurza - jej założenie, że z polskimi ekipami są problemy, czy fakt, że w tym przypadku jak najbardziej trafiła.
#holandia #zalesie #remontujzwykopem
  • 12
e piszę o jakiś wyjątkach tylko ogólnej tendencji.

Emigruje się ze względów zarobkowych. Sęk w tym, że dobrzy fachowcy zawsze byli w cenie a teraz to już ogólnie mają eldorado. Sęk w tym, że kogoś dobrego złapać do roboty to trzeba nawet z rocznym wyprzedzeniem a udzie myślą, ze fach


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: nikt nie zaplaci w polsce nawet doskonałemu pracownikowi na budowie wiecej niz 6k. nie ma #!$%@? opcji. Granica nie do
nikt nie zaplaci w polsce nawet doskonałemu pracownikowi na budowie wiecej niz 6k. nie ma #!$%@? opcji. Granica nie do przeszkoczenia


@zosiasamosia1: Ale ja nie mówie o pracy na budowie tylko o branży remontowej. Murarzowi rzeczywiście nikt nie da przy stawianiu kamienicy 6 tys, ale już dobry glazurnik/elektryk/wykonczeniowiec spokojnie tyle wezmie jeszcze za mniej czasu. I faktyczni doświadczenie fachowcy robią sami swoje fuchy z polecania, nie mają etatów.
u, t


@r4do5: nie widzisz sensu pracowac w sui miesiac i przywiezc 20k na CZYSTO ? Wolisz pracowac w polsce, zarobic 6k, oplacic jedzenie i kwatere w wawie i miec 5k na czysto w najlepszym razie za tę samą prace? To niezły z ciebie ekonom ( ͡° ͜ʖ ͡°)