Wpis z mikrobloga

Mirki, mam mieszkanie w starej kamienicy, miasto wojewódzkie, 65 metrów kwadratowych, ogrzewane kominkiem, za kilka lat ma być centralne miejskie ale teraz nie ma nawet kaloryferów, chciałbym do tego czasu zainstalować tam centralne, jaki to może być koszt i jakie są opcje? Idzie się zmieścić w 10k? Najchętniej chyba gazowe, bo chata będzie wynajmowana i nie widzę opcji żeby ktoś sobie tam czegoś dorzucał czy palił. 3 oddzielne pokoje + kuchnia, łazienka w środku więc tak na oko 4 grzejniki będą potrzebne, może nawet 5 bo największy pokój ma 2 okna i 20 m^2. Z tego co się dowiedziałem to miasto tylko zapewnia przyłącze do kamienicy więc i tak musiałbym własne kaloryfery tam wpitolić, czyli chciałbym na te kilka lat piec gazowy a potem przepiąć to ustrojstwo pod normalne miejskie, to jest w ogóle do zrobienia? Bo dwie instalacje robić w ciągu tych paru lat to trochę po chuyu...

Dodam że chciałbym to jak najfajniej zrobić więc pewnie optymalnie byłoby zrobić ogrzewanie podłogowe, ale tam są oryginalne deski z lat jeszcze chyba 40-stych, więc nie wiem czy to w ogóle do zrobienia bez rozpieprzania ślicznej podłogi?

#budowlanka #remontujzwykopem #remont #ogrzewanie #centralneogrzewanie
  • 5