Wpis z mikrobloga

@Jestem_gumisiem: nic takiego nie widziałem. Nikt nie może wchodzić do budynków, dlatego przewodnik zabronił robić zdjęć z nim w kadrze jak jesteśmy gdzieś w środku, ale nic poza tym. Zostawianie GPSa na zewnątrz byłoby bardzo problematyczne, bo sporo budynków przechodziliśmy na wylot i nie wracaliśmy do miejsca, gdzie wchodziliśmy.
  • Odpowiedz
@Kaczorra: niezła sciana tekstu wyszła xD

1. Który raz byłeś w strefie?

Byłem 4 razy, łącznie 20 dni w strefie i jeden bezpośrednio wokół - wioski graniczące ze strefą i te leżące wokół Iwankowa. Do tego Ignalnina na Litwie.

2. Rozumiem, że jechałeś sam, tzn. może z kimś, ale bez żadnego biura podróży. Jaki miałeś plan zwiedzania?

Za każdym razem jechałem z Napromieniowani.pl, polecam. Plan zwiedzenia ustala się w grupie. Zazwyczaj
  • Odpowiedz
niezła sciana tekstu wyszła xD


@sultanomariano: takie lubię najbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzięki za info o tych Napromieniowanych, obczaję ich sobie. Na tym wyjeździe poznaliśmy się z taką ekipą, że ja szczerze mogę powiedzieć, że jeszcze nigdy nowo poznani ludzie na jakimś wyjeździe mi tak nie spasowali jak ci tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°). Poważnie, nie było ani jednej czarnej owcy, wszyscy
  • Odpowiedz
@Kaczorra: Napromieniowani robią wyjazdy do zony, zapowiednika (białoruskiej zony), Ignalnina (elektrowni atomowej na Litwie - ale teraz kiedy można wejść na reaktor trzeci w Czarnobylu, to raczej będą się pewnie z tego wycofywać, a szkoda, bo to była super przygoda móc pochodzić po reaktorze RBMK w którym jeszcze dzień przed naszym przyjazdem siedziały resztki paliwa :D) no i jako wisienka na torcie, do Fukushimy.

Jeżeli masz ekipę około 15 osób, to
  • Odpowiedz
@Zabojcza_Rozowa: to jedź jak najszybciej, bo z powodu ogromnego ruchu turystycznego zaczynają wprowadzać ograniczenia i obostrzenia i zobaczyć może zobaczysz, ale na pewno nie wejdziesz nawet na pierwszy poziom. No i nie zobaczysz fantastycznych wnętrz centrum dowodzenia.
Polecam wczesną wiosnę, marzec, albo listopad.
  • Odpowiedz
Zrób to szybko, bo właśnie tworzy terminy wyjazdów na 2020.


@sultanomariano: dzięki za cynk, przyspieszymy planowanie :).

A kiedy byłeś?


@sultanomariano: tydzień temu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Może zostawiał GPSa w busie i chodził bez niego? Nie wiem, przechodziliśmy i przegadaliśmy z gościem calutkie trzy dni i nic nie wiem o GPSie.

Byliście w takim, gdzie na górze jest knajpa, a na dole sklep?


@sultanomariano:
  • Odpowiedz
@Kaczorra: busa w gpsie raczej nie zostawił, bo to byłby oczywisty wałek, jakby go sprawdzili. A może zauważyli, że nikt tego nie sprawdza i się nie boją. Wprowadzili to na początku marca i byliśmy prawdopodobnie pierwszą grupą której przewodnik dostał nadajnik - może już się wyrobiły zasady xd

no a sklep w którym byliście to ten przy głównej drodze, jeden z dwóch istotnych. Ciekawostka: od 2016 do 2018 ta część restauracyjna
  • Odpowiedz
@Kaczorra: Nie chce mi sie opowiadać -
nie po to to wszystko opisywałem (albo niedlugo opiszę) na moim profilu ;) Znajdziesz tam linki do historii. Życzę troszkę więcej wszystkim pokory, bo przypominają mi się walki s0 z Podniesińskim sprzed 10 lat "kto był pierwszy na oku Moskwy". Serio - już nie ma miejsc w Zonie, do których nikt jeszcze nie doszedł (nie licząc mało interesujących kogokolwiek leśnych bagien) i nie obfotografował,
  • Odpowiedz