Wpis z mikrobloga

Dzisiaj na treningu #mma kopnalem mojego partnera low kickiem ale wystawil kolano i #!$%@? duzym paluchem w jego kosc. Bolalo jak #!$%@?, na treningu paluch spuchl, moge chodzic lekko kulejac. Nie mam siniaka, moge nim ruszac samowolnie bez bolu. Boli dopiero jak ruszam nim dlonia na boki i podczas chodu. Jak normalnie siedze to troche pobolewa. Wiem, ze nikt mi nie postawi diagnozy przez internet, ale do lekarza pewnie wybiore sie dopiero po swietach. Czy moglby mi ktos z tagu #mma #medycyna #anatomia #rehabilitacja powiedziec czy to cos powaznego? Ile mniej wiecej bede wykluczony z treningow? A mama mowila zeby zostac na #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 13
@Kwiatsloneczny Gówno prawda to to, że lekarz mu cokolwiek powie. Jak ma stan zapalny na paluchu to może być od ukąszenia owada po rozpoczynająca się martwicę.
Tylko RTG pokaże co się stało, bez diagnostyki obrazowej w ortopedii urazowej nic nikt nie zrobi
@Szatanski_werset: ja miałem podobny uraz po piłce raz, generalnie palec siny i myślałem, że złamany, ale już nie chciało mi się iść nigdzie stwierdziłem że na drugi dzień pójdę. Na drugi dzień mogłem już nim lekko z bólem ruszać i uznałem, że w takim wypadku nie może być złamany. Po kilkunastu dniach wszystko wróciło do normy