Wpis z mikrobloga

  • 1167
#studbaza #politechnikarzeszowska #rzeszow #zalesie #polibuda

Witam Szanownych,

Chciałbym Wam przedstawić akcję jaka dzieje się na Politechnice Rzeszowskiej.

Dla rozgłosu można plusnąć.

Rozchodzi się o stypendium socjalne a konkretniej o kolejki do złożenia stypendium. Miałem to szczęście, że w pierwszym dniu terminu składania wniosków złożyłem wniosek bez stania w kolecje. Mija jutro 2-gi tydzień a od ponad tygodnia kolejki do złożenia są takie długie, że stoi się w nich po pare godzin a nawet można nie złożyć wniosku danego dnia. Rok temu wnioski składało się w budynku przeznaczonym do spraw stypendialnych i każdy wydział miał swoje okienko. W tym roku dany budynek teraz przechodzi remont i biuro stypendialne zostało przeniesione do budynku studium języków obcych. Dane biuro to jeden pokój, w którym jak byłem były 3 stanowiska do złożenia wniosków. Ponoć jest ok. 6k studentów ubiegających się o stypendium socjalne.

Sytuacja teraz wygląda tak, że ludzie przychodzą nawet o 4 nad ranem ustawic sie w kolejce aby złożyć papiery.

Na forum studenckim zaczeły powstawać z początku memy o tym aż studenci zaczeli nagrywać filmiki jak sytuacja wygląda.

Lokalne gazety opisały to wydarzenie jak wygląda składanie wniosków (link poniżej).
A nawet mówili o tym w Rmf.

https://rzeszow-news.pl/gigantyczne-kolejki-na-politechnice-rzeszowskiej-za-stypendiami-chory-kraj-chory-system/?fbclid=IwAR18uo_mcav2melxfMruqqJ_DYl1qdehB-PoTgBSv7hV8BdXVaEAp4WMJZM

Moje pytanie czy to jest normalne, że takie coś się dzieje?
Czy ktoś jest odpowiedzialny za tak złą organizację tego?

Czy w innych miastach też jest tak jest?

Poniżej wstawiam linki do nagrań, chodź nie wiem czy możliwe bedzie ich odtworzenie jeżeli nie jesteś członkiem grupy na fb (forum politechnika rzeszowska - studenci).

https://www.facebook.com/1607774446112994/posts/2447693132121117/

https://www.facebook.com/groups/300873169926732/permalink/3626527964027886/

W komentarzach zdjęcia i memy.
supremee - #studbaza #politechnikarzeszowska #rzeszow #zalesie #polibuda 

Witam Szan...

źródło: comment_GrrUKmj4DIigE7ODrKIbFc2shoBeO6sA.jpg

Pobierz
  • 280
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Ale co próbowali i nic nie wskórali? Przecież to, jeśli mnie pamieć nie myli, po dwóch instancjach administracyjnych na uczelni podlega zaskarżeniu do WSA. To jest normalne postępowanie administracyjne, tu nie ma upraszania halinek z dziekanatu.
  • Odpowiedz
zapytaj czy słyszeli o czymś takim jak poczta - w normalnym świecie takie wnioski wysyła się pocztą.


@rudiok-: widać, że nigdy nie miałeś do czynienia z uczelnią.
  • Odpowiedz
@Halbr: Próbowali się odwoływać. Na tej samej uczelni prowadzący ukradł studentom pracę naukową nad którą pracowali cały rok. Mimo że udowodnili, że to ich praca, to cóż... Jednak nie ich. To jest jeden wielki cyrk, cieszę się, że już to skończyłam.
  • Odpowiedz
@pajratus: Masa osób bierze kasę z dupy. Szara strefa to ponad 20%. Co piąty uczeń uczelni ma prawo do zasiłku mimo, że normalnie by nie miał. Po kij te zasiłki socjalne. Nie masz kasy na DARMOWE studia - idź do pracy, ewentualnei za wyniki dla 1% najlepszych można by dawać...
  • Odpowiedz
@schreder: miałem nawet z kilkoma. Wszędzie wysyłałem pocztą a ewentualne braki uzupełniałem później również pocztą. Ale spoko, stanie w kolejkach to sport narodowy, więc rozumiem, że ktoś to może lubić.
  • Odpowiedz